Mudita Pure: Minimalistický mobil s e-ink displejom určený len na telefonovanie

ZDROJ | Mudita

Na Indiegogo sa objavila kampaň, ktorá ponúka zaujímavý mobilný telefón, teda v prípade, že hľadáte zariadenie na telefonovanie a nie na komunikáciu cez internet, alebo fotografovanie. O nevšedný zážitok a dlhú výdrž sa má postarať e-ink displej.

Možno sa pýtate, pre koho je vlastne niečo také určené? Podľa vývojárov z Varšavy pre každého, kto nechce byť vyrušovaný pri práci, alebo jednoducho nepotrebuje vymoženosti, ktoré smartfóny ponúkajú.

ZDROJ | Mudita

Z Mudita Pure môžete telefonovať, alebo písať SMS. Ponúka vlastný OS, vďaka ktorému ešte viete mobil používať ako hudobný prehrávač, notes, budík, diktafón a kalendár.

ZDROJ | Mudita

E-ink displej šetrí oči, aj batériu. Jas prispôsobuje podľa okolitého svetla a okrem toho nezabáva používateľa pestrými ikonami, ktoré odvádzajú pozornosť.

Minimalistický dizajn môže niekomu pripomínať prácu Apple, akurát tak 15 rokov dozadu.

ZDROJ | Mudita

Mobil sa chváli aj veľmi nízkymi hodnotami SAR (Specific Absortion Rate). Index SAR určuje maximálnu úroveň vystavenia používateľa rádiovým vlnám. To by mohlo byť nesmierne zaujímavé napríklad pre konšpirátorov, ktorí sa boja, že im niekto/niečo poškodí mozog.

Slot na SIM pojme dve nanokarty.ZDROJ | Mudita

Telefón bude vybavený mäkkými, ľahko stláčateľnými fyzickými tlačidlami. Na písanie správ sa však budete musieť vrátiť v čase a spomenúť si, že keď chcete napísať „fero“, budete musieť stlačiť 3x klávesu 3, 2x klávesu 3, 3x klávesu 7 a 3x klávesu 6.

Aj keď nie je Mudita Pure vybavený webovým prehliadačom, dá sa využiť ako externý modem. Vďaka tomu sa môžete pripojiť so svojim notebookom na internet kdekoľvek.ZDROJ | Mudita

Mudita Pure bude mať 59,13 x 143,9 x 14,49 mm a 140 g. E-ink displej s veľkosťou 2,84 palcov (600 x 480 px) poskytne 270 PPI a 16 odtieňov sivej. O výkon sa bude starať ARM Cortex-M|7 600 MHz 512 KB TCM, interná pamäť bude mať kapacitu 16 GB eMMC.

Pozrite siPebblebee Found – lokalizačný GPS prívesok s celoročnou výdržou batérie

Vyberateľná li-po batéria s kapacitou 1 900 mAh sa cez USB-C nabije za 3 hodiny. Mudita Pure má certifikát IP54. Je teda odolný voči prachu a striekajúcej vode.

ZDROJ | Mudita

Otázne je, či je takýto projekt životaschopný. Cena za zariadenie nie je rozhodne malá a ak si k tomu prirátam veľmi obmedzené možnosti servisu, nevidím veľa dôvodov, aby si niekto kúpil práve tento telefón. Za takúto cenu sa dá kúpiť dobrých šesť mobilov, ktoré sú od známych značiek, kúpite k nim rôzne príslušenstvo, v prípade potreby dostanete autorizovaný servis, čo v konečnom dôsledku šetrí nielen peňaženku, ale aj životné prostredie.

ZDROJ | Mudita

Mudita Pure sa dá v kampani objednať za 273 € (plná cena bude 341 €), alebo za dva kusy v sume 546 € (683 €). V prípade úspechu sa majú telefóny dostať k prvým zákazníkom v októbri 2020.

ZDROJ | Mudita

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku