Reklama

MSI X370: 13,4“ displej a dlhá výdrž batérie

Dominik Fúsek

Že veľký notebook nutne nemusí byť aj špičkovo vybavený, nám ukázala už Toshiba (Toshiba Satellite C670: veľký notebook za malú cenu). Spoločnosť MSI v tesnom závese za hráčskym modelom (MSI GX680: Prichádza nová dávka mobilných herných zážitkov) predstavuje aj jednoduchší variant, konkrétne 13,4“ notebook s podpriemernou výbavou. Mnohým však milo prekvapí – predovšetkým dlhou výdržou batérie.

MSI X370

Najnovší notebook od MSI patrí niekam medzi lepšie vybavené netbooky a low-end notebooky. Už na prvý pohľad zaujme len 2,2 cm tenkým telom a textúrovaným povrchom. Jeho displej s LED podsvietením má uhlopriečku 13,4 palca a rozlíšenie 1 366 x 768. Na pomedzí notebookov a netbookov sa nachádzajú aj ostatné parametre. Prvým z nich je procesor, konkrétne AMD E350, vďaka ktorému výrobca iste dosiahne nižšie výrobné náklady oproti predchodcovi (X350 s Intel Core 2 Duo), a teda aj príjemnejšiu konečnú cenu. Procesor používa dvojicu jadier, taktovaných na 1,6 GHz.

MSI X370

Oproti netbookom sa výrazného zlepšenia dočkala aj grafika. Stále je síce zdieľaná, ale AMD Radeon HD 6310 predsa len znie lepšie ako Intel GMA 3100. Jej schopnosť prehrávať HD video využijete aj vďaka HDMI výstupu, ktorému sekunduje VGA port (Čo a ako pripojiť k počítaču? (1. časť)). Čo sa týka pamätí, operačná môže nadobudnúť veľkosť až 4 GB (1 066 MHz DDR3), kapacita pevného disku sa pohybuje od 320 do 640 GB. Mnohým však nebudú stačiť len 2 USB konektory. Z bezdrôtových pripojení sú zastúpené Wi-Fi b/g/n aj Bluetooth 2.1+EDR. Zaujímavá je technológia ECO Engine, ktorá predĺži výdrž 4 350 mAh batérie až na 10 hodín. Novinka by sa mala začať predávať v priebehu jari, jej cenu zatiaľ nepoznáme.

Vlastnosti produktu

  • dlhá výdrž batérie
  • priaznivý pomer veľkosti a výkonu
  • dizajn a nízka hrúbka
  • pravdepodobne rozumná cena
  • len 2 USB porty
  • pre niekoho nedostatočná grafika

 

 

 

 

 

 

 

MSI X370

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.