Reklama

MSI WindPad 100 a 110: Dvaja konkurenti pre iPad

Marek Šimunek

Jednou z veľkých udalostí v týchto dňoch je veľtrh Computex konaný na Taiwane, kde je očakávané predstavenie niekoľkých konkurentov pre Apple iPad. Spoločnosť MSI si pripravila pre nás dva veľmi zaujímavé tablety, ktoré by mohli tomuto revolučnému zariadeniu vývojárov z Cupertina konkurovať.

MSi WindPad 100

Prvým nováčikom je 10″ tablet MSI WindPad 100. Celé zariadenie je vyrobené z plastu a displej poskytuje rozlíšenie 1024 x 600 bodov. Toto malé zariadenie používa procesor Intel Atom Z530, taktovaný na frekvenciu 1,66 GHz. Priamo v tablete je aj 32 GB pevný disk s technológiou SSD a 2 GB RAM. Ako operačný systém bol zvolený Microsoft Windows 7 Home Premium, ktorý je doplnený o dotykové rozhranie MSI Touch UI. Aj napriek tomu, že počas prezentácie boli predstavené prototypy, finálna verzia by mala obsahovať webkameru, dva USB porty a jeden HDMI port pre pripojenie príslušenstva. Podľa vyjadrení spoločnosti MSI by sa WindPad 100 mal dostať na trh v druhej polovici tohto roka za cenu 499 USD (405,46 €).

MSi WindPad 110

Druhým tabletom, ktorý MSI predstavilo, bol prototyp WindPad 110, ktorý používa rovnaký 10″ displej, ale spolieha sa na operačný systém Android 2.1. Oproti modelu WindPad 100 je dizajn mierne zmenený a vo WindPade 110 je použitý procesor NVIDIA Tegra 2. Externé zariadenia pripojíte rovnako pomocou dvojice USB portov. V tak malom zariadení dokonca nájdeme aj funkciu video out pre pozeranie multimediálnych súborov na externom zariadení. Dostupnosť tohto zariadenia však zatiaľ nie je istá, rovnako ako to, či sa dostane aj do sériovej výroby.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.