Reklama

MSI Wind Box DC100: úsporný drobec do obývačky

Dominik Fúsek

Spoločnosť MSI predstavila nový prírastok do rodiny nettopov Wind Box. Model DC100 je jednoduchý so skromným, ale dostatočným hardvérom a zaujímavými fyzickými parametrami.

MSI Wind Box DC100

Snehobiely drobec totiž svojimi rozmermi i hmotnosťou môže konkurovať netbookom, samozrejme ho ale nemôžete prenášať, aspoň nie zapnutý. Pri špecifikáciách 191,8 x 151 x 34,9 mm/830 g sa totiž pohodlne zmestí aj na stôl s nedostatkom miesta, prípadne do obývačky vedľa televízora. Prečo spomíname televízor? Tichý a úsporný (spotreba len 40 W) počítač je totiž výborne použiteľný aj ako multimediálne centrum. Výkonu má dostatok a vďaka plnohodnotnému operačnému systému Windows 7 Home Premium 64-bit zabezpečí nielen plnú podporu najrôznejších formátov obsahu, ale aj dobrú využiteľnosť mimo multimediálnej oblasti.

MSI Wind Box DC100

Dovnútra výrobca integroval nový dvojjadrový procesor AMD Brazos E-450 s taktom 1,65 GHz. Čipset obsahuje aj integrovanú grafickú kartu AMD Radeon HD 6320. Táto dvojica si v spolupráci s 2 (max. 4) GB DDR3 1 333 MHz operačnou pamäťou poradí aj s väčšinou formátov Full HD videa. Poteší Wi-Fi, HDMI a 5.1-kanálový audio výstup, naopak zamrzí pomalší (5 400 RPM) 320 GB disk a chýbajúca optická mechanika, ktorá sa do drobného tela nezmestila. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ nezverejnil.

MSI Wind Box DC100

Zdroj a foto: hitechreview.com, MSI

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.