Reklama

MSI sa chváli najtenšou 17“ hernou beštiou, váži len 2,66 kg!

Dominik Fúsek

Notebooky nie sú na hry ideálne. Keďže grafická karta je najžravejším komponentom, výrobca stojí vždy pred rozhodnutím, či vyrobiť vysoko výkonný, no hrubý a ťažko mobilný notebook, alebo naopak podľa aktuálnej módy bude stenčovať, ale utrpí tým grafický výkon. ASUS zatiaľ zostal pri starej koncepcii s preferenciou vo výkone, Gigabyte a teraz už aj MSI naopak volia druhú možnosť.

MSI GS70

Čo to znamená v praxi je vám asi jasné. Kým ASUS mohol osadiť najvýkonnejšiu mobilnú jednočipovú kartu, GTX 780M, Gigabyte aj MSI sa museli obmedziť „len“ na Nvidiu GeForce GTX 765M s 2 GB GDDR5. Zahráte sa však stále výborne. Vďaka tomu sa MSI môže pochváliť titulom najtenšieho (22 mm) a najľahšieho (iba 2,66 kg!) 17,3“ herného notebooku.

MSI GS70

Aj ďalšie parametre sú viac než zaujímavé. Štvorjadrový procesor Intel Core i7-4700HQ (47 W), 6 GB RAM, Full HD antireflexný displej, vylepšený zvuk a sieťová karta radu Killer s nižšími latenciami. Pri úložisku máte na výber kombináciu HDD+SSD, ale aj dva 128 GB SSD disky v zapojení RAID, od čoho si výrobca sľubuje prenosovú rýchlosť až 900 MB/s!

MSI GS70

Otázne je, ako si s asi 100 W odpadovým teplom (v najhoršom prípade) poradí tenké telo a čo na to batéria. V každom prípade, MSI GS70 sa bude v USA predávať za 1 800 $, resp. 2 000 $ vo verzii s dvomi SSD.

MSI GS70

Zdroj a foto: Engadget, Geeky Gadgets, MSI

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.