Reklama

MSI P600: jednoduchý pracant s 8 hodinovou výdržou

Števo Porubský

MSI len nedávno predstavila nový model kategórie pracovných, resp. firemných notebookov s veľkým displejom, novým Intel Core i5 procesorom, novou integrovanou HD grafikou a HDMI portom. Výrobca sa tiež pochválil až 8 hodinovou výdržou.

 MSI P600

Nový model neprináša síce nič prevratné, no do sféry firemných počítačov by mohol priniesť nový vietor vďaka nízkej cene, ktorú síce výrobca nekonkretizoval, ale predsa musí niečím zaujať. Najzaujímavejšie na celom notebooku je určite nový typ Intel procesora s označením Core i5, ktorému na beh OS Windows 7 pomáha 4 GB RAM pamäť. Pre šetrenie nákladov na výrobu a v konečnom dôsledku aj batérie sa výrobca rozhodol použiť novší typ integrovanej Intel grafiky s názvom Intel HD GMA. Aj vďaka nej mohol na bočnú stranu pridať HDMI port a tiež klasické VGA rozhranie. Dostatok miesta aj na Full HD filmy poskytne maximálne 500 GB pevný disk. Šetrenie neobišlo monitor, ktorý je síce až 15,6 palcový, no ponúka len klasické rozlíšenie 1 366 x 768 bodov. Aspoň, že má LED podsvietenie pre krajšie farby a menšiu spotrebu. Na časté cesty sa však novinka určite nehodí. Jej hmotnosť je až 2,41 kg

 MSI P600

8-hodinový sen?

Bežnou výbavou aj netbookov je čítačka pamäťových kariet, Wi-Fi a Bluetooth 2.1 modul, 3,5 mm audio konektor, ethernetový port, eSATA port, DVD mechanika či niekoľko USB portov, ale aj 1,3 Mpx web kamera. 8-článková Li-Ion batéria by mala podľa výrobcu ponúknuť až 8 hodín práce na jedno nabitie. Tomuto takmer nemožnému tromfu pomáha aj ECO Engine, ktorý šetrí energiu počas nečinnosti majiteľa. Pre firemný sektor príde vhod aj čítačka odtlačkov prstov, doplnená o snímač EasyFace (softvér pre web kameru), ktorý okrem odtlačkov prstov vyžaduje aj zosnímanie tváre majiteľa. Dôležité firemné údaje sú tak čiastočne chránené pred „konkurenciou“. Otázne ostáva akú konečnú cenu výrobca novinke stanoví. Zatiaľ prezradil len to, že bude dostupnejší ako konkurencia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.