Reklama

MSI GT663: nový herný notebook

Erik Birčák

GT663 je stroj s veľkými ambíciami, Core i7 procesorom a grafickou kartou Geforce GTX 460M. Dokáže však jeho Full HD displej zaujať hlavne hráčov, pre ktorých je tento model primárne určený? MSI si jednoznačne verí.

MSI GT663

MSI GT663 je rozhodne model obsahujúci slušnú hardvérovú výbavu. Okrem integrácie procesora z rodiny Core i7 ktorému bude môcť sekundovať až 12 GB DDR3 na frekvencii 1333 MHz sa do tohto 15,6“ modelu zmestila aj grafická karta Nvidia Geforce GTX 460M s 1,5 GB GDDR5 pamäte. Marketingový riaditeľ MSI, Sam Chern, sa však vyjadril, že najväčším lákadlom pre hráčov bude jednoznačne Full HD displej, ktorým bude GT663ka oplývať ako aj prítomnosť vysoko kvalitného audio systému, na ktorom MSI spolupracovalo s medzinárodne známym audio dizajnérskym štúdiom Dynaudio.

MSI GT663

Pre dnešné stredne náročné hry bude Full HD rozlíšenie veľmi príjemným doplnkom, no obávam sa, že ani GTX 460M nebude stačiť na uspokojivé snímkové frekvencie v najnovších tituloch, čím sa GT663 zaradí skôr do mid-end hernej kategórie, než medzi ozajstné mobilné „trhače asfaltu“ a nepomôže tomu ani technológia TDE+. Turbo Drive Technology ktorá pretaktováva procesor a pravdepodobne aj grafickú kartu o niekoľko percent, ako je to známe už zo starších modelov od MSI. U GT663 sa navyše objavuje aj Cooler Boost Technology ktorá naopak stlačením príslušného tlačidla rýchlo ochladí notebook. Na kvalitu spomínaného audio systému som však osobne veľmi zvedavý. Pokiaľ nebude cena GT663ky príliš vysoká, bude sa okrem pravidelného hrania hodiť aj na pozeranie filmov na cestách, či pre začínajúcich návrhárov a grafikov. Medzi jeho ďalšie prednosti patrí napríklad integrácia dvoch USB 3.0 portov či možnosť osadiť dva pevné disky do RAID 0 poľa.

MSI GT663

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.