Reklama

MSI CR640 a CX640 vyrážajú do predaja s Intel Core i3

Drahomír Piok

MSI vypustila do predaja novú dvojicu svojich notebookov. Svojím hardvérovým vybavením sa radia nie do najvyššej, ale do najširšej strednej výkonnostnej triedy. Výrobca si s dizajnom veľkú námahu nedal a okrem premiestneného zapínacieho tlačidla, ktoré je mimochodom veľmi podobné s japonským Vaiom, sa nič zásadné nezmenilo.

MSI CR640 a CX640

Nový pár notebookov od MSI CX640 a CR640 sa skladá z plastovej konštrukcie. Na výber bude z dvojice farieb, čiernej a striebornej. Po odkrytí horného veka notebooku uvidíme, že disponuje nízko profilovou klávesnicou aj s numerickým blokom. Pod klávesnicou sa nachádza už len priemerne veľký touchpad a séria informačných LED diód. Použitý LCD displej má uhlopriečku 15,6“. Rozlíšenie prezradené nebolo, ale dá sa čakať, že to bude štandardných 1 366 x 768 pixelov. Pokiaľ by obrazovka zvládla Full HD, MSI by si to určite nenechalo len pre seba. Nad displejom kraľuje 1,3 Mpx Webkamera pre obľúbené videorozhovory. Vnútorná výbava oboch notebookov má minimálne rozdiely, vlastne iba jeden. V modeli CX640 sa používa grafická karta Nvidia GeForce 520M s 1 GB pamäťou a technológiou Optimus. Oproti tomu slabší CR640 disponuje iba základnou grafikou Intel HD 3 000, ktorá sa nachádza na spoločnom použitom procesore Intel Core i3 2 310 s architektúrou Sandy Bridge.

MSI CR640 a CX640

 

Pamäť RAM DDR3 sa môže pohybovať od 4 GB až do postačujúcich 8 GB. Úložisko je variabilné, na výber bude z viacerých modelov vrátane napríklad 0,5 TB pevného disku. Samotný pevný disk zmenil miesto v šasi notebooku, a tak má zaistenú väčšiu ochranu pred pádmi alebo oliatím tekutinou. Na tele sa nachádzajú aj dve USB 3.0 konektory, HDMI, VGA, 4x USB 2.0, 3,5 mm audio slot a čítačka pamäťových kariet. Optická mechanika môže byť v prevedení s Blu-Ray alebo iba DVD. Bezdrôtové technológie zastúpi Wi-Fi 802.11 b/g/n/ a Bluetooth 3.0. Notebook ponúka zaujímavú funkciu pre začínajúch používateľov, tlačidlo Time Stamp. Ide síce iba o jednoduché zálohovanie a vytvorenie bodu obnovenia, no práve to môže neskúseným zachrániť stovky GB cenných dát. Použitá batéria má mať osem alebo šesť článkov, avšak o jej výdrži nepadlo zatiaľ ani slovo. Nič výnimočné to určite nebude. V predaji budú vo vybraných obchodoch už tento alebo budúci mesiac. Cenu slabšieho modelu určila MSI v prepočte približne na 430 € a výkonnejšia varianta stojí po prepočte cca 460€ .

MSI CR640 a CX640

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.