Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

MS 2021 v hokeji práve začínajú! Ako sledovať zápasy?

MS 2021 v hokeji práve začínajú! Ako sledovať zápasy?
Zdroj | IIHF
Števo Porubský
MS 2021 v hokeji práve začínajú! Ako sledovať zápasy?
Zdroj | IIHF
Zdroj | IIHF

Po dvoch rokoch tu máme opäť majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a veľká časť Slovákov sa prepne do režimu najlepších trénerov a komentátorov. Ak aj vy patríte medzi nich, určite si nechcete nechať ujsť žiadny zápas, tobôž nie „našich“. Máme pre vás niekoľko tipov ako MS 2021 sledovať nech ste kdekoľvek.

Zdroj | IIHF

MS 2021 v lotyšskej Rige budú prebiehať od dnes, 21. mája 2021 do 6. júna, kedy sú plánované finálne zápasy. Mimochodom, Slovensko hrá už dnes večer proti Bielorusku. Ďašlí zápas nás čaká o dva dni s UK, následne 24. mája s Ruskom, potom 27. mája so Švajčiarskom, 29. mája s Dánskom a 30 mája so Švédskom. Skupinu uzatvoríme 1. júna s našim najväčším rivalom, s Českom.

RTVS sa pochlapila a pripravila špeciálny web práve pre MS 2021. Na ňom nájdete všetky podstatné informácie k majstrovstvám, ale aj živé vysielanie.

RTVS chce denne vysielať 2 zápasy naživo, ostatné budú zo záznamu. Dnes začína vysielaním zápasu Ruska a Česka o 15:00 hod. Hneď nato bude zo záznamu zápas Talianska s Nemeckom a večer o 19:15 bude vysielať zápas Slovenska s Bieloruskom.

Zdroj | RTVS

Zápasy by mali byť aj cez web streamované v HD kvalite. RTVS je, mimochodom, aj oficiálny vysielateľ zápasov pre Slovensko.

Pozrite si

ČO je to HbbTV a ako túto TV funkciu využiť aj počas MS 2019?

Zdroj | RTVS

Ak sa do Rigy chcete vybrať, určite si pozrite protipandemické opatrenia platné v Lotyšsku, príp. v krajinách cez ktoré budete prechádzať.

Ak chcete vedieť oficiálne výsledky prakticky v reálnom čase, odporúčame oficiálnu stránku IIHF, teda Medzinárodnej hokejovej federácie (International Ice Hockey Federation). Tá obsahuje, ako obyčajne, všetky podstatné informácie o turnaji, o zápasoch či tímoch. IIHF má ale aj vlastnú appku, tak pre Android, ako aj pre iOS. Stránka i appky sú ale len v anglickom jazyku.

Zdroj | IIHF

Pokiaľ sedíte v aute a v ruke máte volant, zabudnite na akékoľvek vyššie spomínané tipy a zapnite si rádio! Keď docestujete bezpečne do cieľa, zápas môžete dopozerať, príp. si ho pozrite zo záznamu.