Reklama

Mozilla Seabird: mobil budúcnosti s dvojicou projektorov i 3D ovládačom

Dominik Fúsek

Spoločnosť Mozilla, známa najmä vďaka tvorbe populárnych internetových prehliadačov prakticky pre všetky platformy, priniesla veľké prekvapenie. Koncept smartfónu budúcnosti, Mozilla Seabird, si rozhodne zaslúži našu pozornosť. Aký teda je?

Mozilla Seabird 

Človek niekedy od údivu nemá slov, ako rýchlo sa technika, a to predovšetkým mobilné telefóny, posúvavú dopredu. Mozilla, resp. dizajnér Billy May však navrhol zariadenie, pre ktoré je pomenovanie „mobilný telefón“ dosť nepresné. Ak by sa totiž Seabird dostal do výroby, znamenal by skutočnú revolúciu v oblasti mobilných telefónov. Navonok je novinka „obyčajným“ smartfónom s veľkým dotykovým displejom a operačným systémom Android (verzia systému nie je podstatná, keďže nejde o skutočný telefón, ale iba o koncept). V zadnej stene je integrovaný 8 Mpx fotoaparát, po bokoch si svoje miesto našli dva pico projektory. Tie sú prvou revolučnou črtou Seabirdu, pretože pri svietivosti 45 lúmenov a rozlíšení 960 x 600 bodov dokážu okrem iného premietať aj QWERTY klávesnicu rozdelenú na polovice, vďaka čomu je písanie oveľa pohodlnejšie než na relatívne malom dotykovom displeji. Zároveň je v spodnej hrane IR snímač, ktorý slúži ako virtuálny touchpad.

Mozilla Seabird

Ďalšia veľmi zaujímavá „vychytávka“ sa odníma zo zadnej steny. Je to Bluetooth zariadenie, nie však iba headset, ale funguje aj ako bezdrôtový ovládač, ktorý sníma svoju polohu v 3D priestore. Energiu by si mal Seabird dobíjať bezdrôtovo, princíp tejto technológie však upresnený nebol. Na tele prístroja sa nachádza aj 3,5 mm a miniUSB konektor. Bohužiaľ, Mozilla popiera, že by niekedy v budúcnosti začala vyrábať mobilné telefóny, či už model Seabird alebo akékoľvek iné modely. Fanúšikom tohto konceptu tak nezostáva nič iné, len žasnúť nad jeho schopnosťami. Pre lepšiu predstavu odporúčam prezrieť si video pod článkom.

Mozilla Seabird

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.