Reklama

Mozilla Firefox 4 Mobile: lišiak konečne dorazil na Android

Marek Šimunek

Multiplatformový internetový prehliadač Mozilla Firefox používa množstvo užívateľov na svojich počítačoch. Pred niekoľkými dňami sa dočkal aktualizácie na najnovšiu verziu 4, avšak spoločnosť nezabudla ani na derivát tohto obľúbeného prehliadača pre mobilné operačné systémy. Aj na smartfónoch si tak budete môcť užiť pokročilé technológie a najmä synchronizáciu so stolovou verziou.

Firefox 4 Mobile

Pred uvedením oficiálnej verzie Firefox 4 Mobile ste si mohli vyskúšať rôzne testovacie verzie, ktoré však príliš neoplývali stabilitou ani rýchlosťou. O to viac bolo očakávané uverejnenie oficiálnej verzie Firefox 4 Mobile, ktorého sme sa dočkali v priebehu tohto týždňa spolu s najnovším Firefox-om 4 pre počítače. Mobilná verzia internetového prehliadača Firefox je určená pre smartfóny s operačným systémom Google Android a Maemo a podľa tlačovej správy je trojnásobne rýchlejšia ako vstavaný internetový prehliadač vo vašom Android smartfóne. Nárast rýchlosti však určite nebude tým hlavným dôvodom prečo by ste si Firefox 4 Mobile nemali nechať ujsť.

Firefox 4 Mobile

To čo dáva Firefoxu 4 náskok pred ostatnými alternatívnymi prehliadačmi je možnosť využívania funkcie Firefox Sync. Vždy tak budete mať poruke aktuálne záložky, históriu navštívených stránok, uložené heslá a samozrejme budete mať aj prístup k naposledy otvoreným oknám na vašom počítači. Jednoducho si tak viete na smartfóne otvoriť a dočítať článok, ktorý ste nestihli prečítať v počítači. Chýbať nebudú ani moderné technológie v podaní HTML5 a WebGL, bohužiaľ podporu Adobe Flash by ste v súčasnej verzii hľadali zbytočne. Je však možné, že sa v nasledujúcich verziách objaví, aj keď výrobca zatiaľ o tejto problematike mlčí. Bohaté možnosti prispôsobenia a doplnenie niektorých funkcií vám umožní podpora inštalovania rozšírení vytvorených pre špeciálne pre mobilnú verziu Firefoxu. Poteší aj možnosť jednoduchého exportovania internetovej stránky vo formáte PDF. Najnovšiu verziu Firefox 4 Mobile môžete sťahovať zadarmo priamo v Android Markete.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.