Reklama

Môže sa stať iPhone digitálnou zrkadlovkou?

Drahomír Piok

Snívali ste niekedy, že z vášho iPhonu raz stane digitálna zrkadlovka? Už nemusíte. Na trhu je originálne príslušenstvo pre iPhone 4, ktoré umožňuje pripevniť DSRL objektív. Úžasné riešenie, vďaka, ktorému dosiahnete snímky nevídanej kvality.

iPhone DSLR adapter

Je to vôbec možné?

Na prvý pohľad na iPhone s obrovským objektívom sa môže zdať, že ide iba o žart, ktorý bol dobre vytvorený vo Photoshope. Avšak skutočne adaptér pre pripojenie DSRL objektívov existuje. Je vyhotovený z hliníku a je dostupný hneď v dvoch prevedeniach. V prvom prípade je kompatibilný s všetkými objektívmi od Nikonu a druhé prevedenie umožní pripojiť objektívy Canon z EOS série.

iPhone DSLR

Nasadiť a fotiť

iPhone 4 stačí jednoducho vložiť do puzdra a už len si vybrať  či budete fotografovať veľké diaľky teleobjektívom, scenérie širokouhlím alebo to skúsite s makro snímkami. Samozrejme, tak z ľahkosťou dokážete manuálne zaostrovať alebo regulovať hĺbku ostrosti. Výsledný obraz sa na iPhone zobrazuje hore nohami. Predsa len to nie je skutočný fotoaparát, chýba totiž zrkadlo, ktoré by obraz otočilo správnym smerom. Veľký pozor si treba dať aj sa samotný adaptér, jeho optika sa ľahko zašpiní alebo poškodí. Na internetových obchodoch získate túto nevšednú pomôcku v prepočte približne za 135 €.

iPhone DSLR adapter

Foto: photojojo.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.