Reklama

Môže inteligentný monitor zachrániť vaše dieťa od náhleho úmrtia dojčiat?

Terézia Miková

Mnoho moderných rodičov sa čoraz častejšie obzerá po novodobých technológiách – nachádzajú spôsoby ako chrániť svoje dieťa. Na americkej, a stále viac i na európskej pôde môžeme vidieť starostlivých rodičov, ktorí používajú rôzne druhy monitorov svojich detí.

MonBaby Wireless Smart Monitor

POZRITE SI: Do zvukov vášho dieťatka sa môžete započúvať už počas tehotenstva!

Jedným z nich je aj MonBaby Smart Monitor. Monitor, ktorý bol spomedzi iných oceneným produktom, je inteligentný „odznak“. Môžete ho vášmu dieťaťu pripnúť kdekoľvek na jeho oblečenie.

MonBaby Wireless Smart Monitor

MonBaby Smart Monitor aktívne sleduje schopnosť dieťaťa dýchať – frekvenciu vdychov i výdychov; úroveň schopnosti pohybu aj polohu, akú má dieťa počas spánku. Zariadenie sníma všetky dôležité vitálne funkcie a automaticky ich zasiela do sprievodnej aplikácie vo vašom smartfóne. Podľa všetkého, vaše zariadenie dostane informácie o vašom dieťati dokonca až päť krát za sekundu!

MonBaby Wireless Smart Monitor

Ak zariadenie rozpozná akýkoľvek nevhodný symptóm, alebo prudkú zmenu vo vitálnych funkciách vášho dieťaťa – pomocou sprievodnej aplikácie v mobilnom telefóne vás okamžite upozorní.

MonBaby Wireless Smart Monitor

Jednou z motivácii, prečo môže byť MonBaby ideálnou voľbou je i prevencia proti SIDS – náhlemu úmrtiu dojčiat. Aj u nás ročne zomrie niekoľko desiatok detí práve na syndróm náhleho úmrtia dojčiat – bez akýchkoľvek predošlých prejavov ochorenia sa zmení stav dieťaťa a zomiera. Najviac ohrozené sú dojčatá do 6 mesiacov, SIDS sa však najčastejšie vyskytuje medzi 2 až 4 mesiacom. Doteraz nie je známe, prečo k procesu SIDS dochádza – jednou z príčin však môže byť napríklad spánok na brušku  – čomu môže predísť práve MonBaby Smart Monitor, ktorý vás upozorní, že vaše dieťa sa „prekoprclo“ a potrebuje pomoc, aby sa dostalo do správnej polohy. Sprievodnú aplikáciu si taktiež môžete upraviť aj podľa vašich požiadaviek – ponúka vám napr. aj snímanie funkcii ako je držanie tela i detekcia pádu.

Bezdrôtový MonBaby Smart Monitor je zatiaľ dostupný v domovskom internetovom obchode v cene 169 dolárov – v prepočte je to približne 156 €.

MonBaby Wireless Smart Monitor

Inteligentný odznak je dostupný v troch farbách – ružovej, modrej a bielej. Sprievodnú aplikáciu si môžete stiahnuť v internetových obchodoch pre zariadenia s operačnými systémami iOS aj Android. Ideálnou voľbou je, ak máte možnosť používať iOS 6.0 a vyšší alebo Android 4.0 a vyšší.

MonBaby Wireless Smart Monitor

Či už ste rodičom alebo nie, volili by ste tento spôsob prevencie proti ochoreniam pre vaše dieťa? Cítili by ste sa zodpovednejším? Mali by ste pocit, že vaše dieťa je oveľa viac chránené, ako bez použitia monitoru?

Foto: MonBaby

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.