Reklama

Mouseless: neviditeľná myš pre váš notebook!

Števo Porubský

Študent americkej MIT Pranav Mistry pracujúci pre MIT Fluid Interfaces Group vymyslel myš k notebooku, ktorú nemusíte nosiť so sebou. Je jednoducho neviditeľná! Šikovný študent využil laser a IR kameru, aby jednoducho snímal polohu ruky a jej pohybov – kliknutí.

Mouseless 

Pranav Mistry pretavil veľmi šikovnú myšlienku na reálny produkt. Hoci na ten si budeme musieť ešte určite počkať, prvotný koncept mu vyšiel. Namiesto hardvérovej myši, ktorú musíte držať v ruke a nosiť k notebooku neustále so sebou (ak si neviete zvyknúť na touchpad), použijete len svoju ruku. Systém Mouseless zostavil z dvoch častí – IR vysielača laserových lúčov a IR kamery. Obe časti sú samozrejme pripevnené k počítaču a vďaka špeciálnemu programu aj s počítačom komunikujú. Vy len „chodíte“ rukou pri počítači akoby ste v nej držali myš, klikáte rovnako ako na klasickú myš, no namiesto akéhokoľvek hardvéru v ruke, toto robíte „naprázdno“. Laserové lúče dotýkajúce sa vašej ruky detekuje IR kamera a pozíciu a kliknutia sú prenášané ako pohyby klasickej myši.

Mouseless

Vo svojej správe o projekte Pranav Mistry dodáva, že algoritmus snímania je možné upraviť do takej podoby, že okrem snímania kliknutí do prázdna bude Mouseless vedieť rozpoznať aj tzv. multitouch gestá. Na záver tiež upozornil na fakt, že Mouseless sa mu podarilo zostrojiť z bežne dostupných súčiastok za cenu okolo 20 USD (cca 16 €). Hoci výsledok zatiaľ nevyzerá ako reálne využiteľné riešenie a náhrada klasickej myši, výrobcovia by sa tohto nápadu mohli chytiť a do notebookov by systém Mouseless mohli zabudovať. Nezabudnite si pozrieť aj vtipne spracované video systému Mouseless!

Mouseless

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.