Reklama

Motorola XOOM: Najlepší Android tablet?

Dominik Fúsek

Americký výrobca ešte pred Vianocami uvoľnil upútavku na svoj pripravovaný tablet (Nový tablet od Motoroly už čoskoro!), na ďalšie informácie bol ale skúpy. Na veľtrhu CES 2011 sme sa konečne dočkali oficiálneho predstavenia. Tablet XOOM od Motoroly ponúka dychvyrážajúcu hardvérovú výbavu, korunovanú softvérom v podobe Androidu 3.0. Poďme sa naň pozrieť bližšie.

Motorola XOOM

Motorola XOOM si hneď po predstavení našla mnohých fanúšikov, a veru sa im niet prečo diviť. XOOM má totiž prakticky všetko, čo by ste si v tablete priali mať. Veľký displej má uhlopriečku 10,1 palca a HD rozlíšenie 1 280 x 800 pixelov. Toto rozlíšenie sa pravdepodobne stane medzi tabletmi s OS Android 3.0 štandardom, disponujú ním viaceré tablety predstavené v Las Vegas. Zobrazovač Motoroly je samozrejme kapacitný, s podporou multitouch. Srdcom tabletu je dvojjadrový procesor NVIDIA Tegra 2 (nVidia Tegra 2: prvotina postavená na novej platforme), obe jadrá sú taktované na 1 GHz. Operačná pamäť DDR2 narástla až na 1 GB, vnútorná pamäť poskytuje 32 GB voľného miesta. Výkonný hardvér si poradí aj s prehrávaním Full HD videa. To ale vstavaným 5 Mpx fotoaparátom nevytvoríte, Motorola videonahrávky zachytáva „len“ v 720p. Prednú 2 Mpx kameru využijete napríklad aj na videohovory v aplikácii Gtalk.

Motorola XOOM

Veľkým lákadlom je aj operačný systém Android 3.0 Honeycomb. Táto verzia je ako prvá plne prispôsobená tabletom, vďaka čomu bude práca so zariadením pohodlnejšia a potenciál veľkého displeja lepšie využitý. Vynovené a graficky vylepšené sú ako domáce obrazovky s 3D efektmi, tak aj vstavané aplikácie ako YouTube, Gmail či Google Maps. Ťažko si takéto zariadenie predstaviť bez pripojenia na internet, preto nechýba podpora WiFi b/g/n či 3G konektivity, zatiaľ ale len pre americké siete. Časom má byť tablet dokonca upgradovaný na podporu 4G (LTE) sietí. Chýbajúca podpora našich sietí naznačuje, že tablet je zatiaľ určený len pre americký trh. Ak vás však XOOM svojimi špecifikáciami oslnil, nezúfajte, pripravovaných je viacero podobných tabletov od konkurencie, ktoré sa dostanú aj na náš trh.

Motorola XOOM

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.