Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola útočí modelom moto g32 na územie, kde vládne Xiaomi a Redmi

Motorola útočí modelom moto g32 na územie, kde vládne Xiaomi a Redmi
Michal Sobek
Motorola útočí modelom moto g32 na územie, kde vládne Xiaomi a Redmi

Motorola sa opäť pokúša zamiešať karty v cenovej kategórii smartfónov okolo 250 eur. moto g32 ponúkne plynulý 90-hertzový displej aj klasické moto gestá.

Pozrite si

Motorola vytasila svoje dve tajné novinky moto g62 5G a g42

Konštrukcia je plastová, čo má ale vplyv na nižšiu hmotnosť 184 gramov. Najmä zadná matná povrchová úprava vyzerá skutočne prémiovo. Čítačka odtlačkov prstov sa skrýva v zapínacom tlačidle. Model Motorola moto g32 prekvapuje pomerne malými rámčekmi okolo 6,5-palcového displeja s Full HD rozlíšením. Potešením je 90-hertzová obnovovacia frekvencia. Škoda len, že nejde o AMOLED panel.

Zdroj | Motorola

Ide o strednú triedu, čomu sa podriadil aj samotný procesor. Máme tu Qualcomm Snapdragon 680 s ôsmimi jadrami. Dopĺňa ho 6 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko. Všetko beží plynulo aj vďaka operačnému systému Android 12 s nadstavbou My UX. Jeho takmer čistá podoba je obohatená o moto gestá a akcie.

Zdroj | Motorola

Novinka rozhodne dokáže zaujať aj sústavou troch fotoaparátov na zadnej strane. Ten hlavný disponuje rozlíšením 50 Mpx s technológiou Quad Pixel, ktorá zabezpečí  4x lepšiu citlivosť na svetlo než štandardné pixely. Ďalej tu výrobca nasadil 8-megapixelový ultraširokouhlý senzor a do tretice aj 2-megapixelové makro.

Pozrite si

ASUS Zenfone 9 – skutočne kompaktná vlajková loď!

Smartfón disponuje aj dvojicou reproduktorov a o kvalitný zvukový výstup sa postará technológia Dolby Atmos. Prekvapením je nasadenie audio konektora. To sa už dnes takmer nevidí. V Motorole nezabudli ani na NFC, takže smartfón využijete na bezkontaktné platby pomocou Google Pay. Batéria s kapacitou 5 000 mAh by mala poskytnúť celodennú výdrž a keď sa jej energia minie, vtedy prichádza na scénu TurboPower 30, čiže nabíjanie výkonom 30 W.

Zdroj | Motorola

Smartfón Motorola moto g32 bude dostupný na našom trhu už v septembri, pričom jeho odporúčaná maloobchodná cena je určená na 249 eur a bude v jedinej konfigurácii 8+128 GB.