Motorola razr je späť! Vo vnútri má skladací 21:9 displej, na veku je druhý

ZDROJ | Motorola

Motorola dnes v noci nášho času oficiálne predstavila očakávaný smartfón v štýle legendárneho skladacieho modelu RAZR V3. Na rozdiel od takej Nokie 3310 v novom spracovaní ale nový razr ponúkne špičkovú výbavu hodnú 21. storočia. V dizajne pôvodného modelu má ten nový v sebe ukrytý skladací displej s pomerom strán 21:9. Druhý displej je na veku smartfónu.

Dizajn je legendárny a neprehliadnuteľný. Veď typ klasického véčka, resp. sklápacieho telefónu sme naposledy videli pred rokmi. Navyše Motorola zachovala unikátnu bradu v spodnej časti. Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale v Motorole na novinke robili 5 rokov.

ZDROJ | Motorola

Nová Motorola razr sa pôvodnej RAZR podobá aj svojimi rozmermi – 94 x 72 x 14 mm vs. 98 x 53 x 13,9 mm. V rozloženom stave má novinka 172 x 72 x 6,9 mm. Prekvapením je aj odolnosť voči postriekaniu vodou, ale aj hmotnosť až 205 gramov. Na tele nechýba ani snímač odtlačku prsta. V balení majú byť aj vylepšené slúchadlá s USB-C portom.

ZDROJ | Motorola

Hoci ide o smartfón s cenou 1 500 dolárov, nejde o vlajkovú loď, resp. výbavu vlajkovej lode. Nová Motorola razr ponúkne 8-jadrový Snapdragon 710 (2,2 GHz) a 6 GB RAM. Pamäť má 128 GB, nie je ju ale možné rozšíriť microSD kartou. Operačným systémom je čistý Android 9.0. Samozrejmosťou je podpora LTE a VoLTE, Wi-Fi 5 či Bluetooth 5.0 a NFC.

Tým najzaujímavejším je displej. V zatvorenom stave, no pomerne hrubého smartfónu, nie je vidieť medzi zloženým displejom žiadna medzera ako v prípade konkurenčných skladacích smartfónov.

Po otvorení smartfónu a teda i rozložení displeja sa objaví 6,2″ pOLED displej (Motorola ho nazvala Flex View) s rozlíšením len 876 x 2 142 px. Unikátny je ale systém, akým sa displej dokáže zložiť bez toho, aby sa nezlomil a zároveň nenechal v zatvorenom stave medzi časťami medzeru.

Na veku smartfónu je osadený nie len 16 Mpx fotoaparát, ale aj druhý displej Quick View. Ten slúži aj na selfie zábery, hoci nad displejom ostalo miesto na 5 Mpx webkameru. OLED displej má 2,7″ uhlopriečku a rozlíšenie 800 x 600 px. Aj tento je dotykový.

16 Mpx hlavný snímač je uložený pod f/1,7 optikou, využíva DualPixel AF doplnený laserovým AF. Nechýba ani podpora umelej inteligencie. Chýba ale optická stabilizácia. Samozrejmosťou je aj možnosť nahrávania 4K Ultra HD videa. Webkamera zvláda maximálne Full HD video a je pod f/2,0 optikou.

ZDROJ | Motorola

Okrem ceny je asi najhorším parametrom batéria. Má len 2 510 mAh. Podporuje aspoň 15 W nabíjanie, takže aj chvíľa na USB-C nabíjačke razru pridá pár hodín fungovania navyše. Bezdrôtové nabíjanie chýba.

Nová Motorola razr bude v predaji zatiaľ exkluzívne iba u operátora Verizon v USA. Aj to až od januára budúceho roku. Tretím mínusom je určite cena – 1 500 dolárov (bez tamojších daní), hoci ide o zatiaľ najnižšiu cenu za skladací smartfón.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku