Motorola razr 5G dorazila na Slovensko poriadne netradične

Motorola razr 5G oficiálne dorazila do slovenských obchodov. Je výrazne lepšia a navyše lacnejšia ako predchádzajúca generácia. My sme sa boli pozrieť na novinku počas unikátnej umeleckej inštalácie v bratislavskom JUMPCAT Studio.

Motorola novinku prezentuje aj sloganom „Minimálne sa snúbi s maximálnym“. Spojenie minimálneho a maximálneho sa pritom prenieslo aj do samotného priestoru JUMPCAT Studio, kde sa nám Motorola razr 5G ukázala vedľa módnych kúskov, ktoré ako živé sochy predviedli modeli a modelky, finalistky súťaže Miss Horehronie 2020.

Jeden svet, v znamení bielej – minimalizmus a jednoduchosť a druhý – plný farieb, maximálne pestrý a odvážny. Inštalácia tvorila spojenie oboch svetov. A taká by mala byť aj Motorola razr 5G, ktorá je v zavretom stave minimalistickým smartfónom, no keď ju roztvoríte doslova ožije.

Ide totiž o pokračovanie rozkladacieho modelu Motorola razr, ktorý sme prvýkrát videli minulý rok v Londýne. Motorola opäť vsadila na ohybný Flex View OLED displej s uhlopriečkou 6,2-palcov. Pomer strán displeja je 21:9. Displej sa vám ukáže po roztvorení véčka s legendárnou históriou. Vylepšený je teraz mechanizmus, ktorý umožní takmer nulovú medzeru medzi sklopenými časťami displeja.

Pozrite siMotorola razr dáva zmysel. Vyskúšali sme jej unikátny skladací displej

Práve vylepšený pánt by mal vydržať 200 000 sklápaní, teda pri bežnom používaní kľudne aj viac ako 5 rokov. S novou generáciou však neprišla len podpora 5G, čo prezrádza názov novinky, ale napríklad aj väčšia 2 800 mAh batéria s Turbo Power nabíjaním a tým aj lepšia výdrž. Poteší aj procesor Qualcomm Snapdragon 765, rovnako priestor na nanoSIM kartu, ktorý pôvodnej generácii chýbal. K dispozícii bola iba eSIM.

S novinkou môžete využívať aj platby v obchodoch pomocu NFC a rovnako výrobca do tela zmestil 48 Mpx fotoaprát Quad Pixel s optickou stabilizáciou.

Fotoaparát tak viete v otvorenom režime používať ako hlavný fotoaparát a v zavretom režime ako selfie fotoaparát. Fungujú aj známe Moto akcie.

Pozrite siNová Motorola razr 5G je prešpikovaná zaujímavými novinkami

Cez vonkajší menší displej viete ovládať ešte viac aplikácií, je tu tak možné pozerať napríklad YouTube videá, ale i správy z messenger aplikácií či nechýba možnosť priameho písania na mini klávesnici.

Vnútorná pamäť je tiež dvojnásobná, a to 256 GB. Rozšíriť si ju síce pamäťovými kartami neviete, ale zato získate neobmedzené úložisko v aplikácii Fotky Google, kde si môžete ukladať fotografie a videá v plnej kvalite.

Novinka prichádza na trh s cenou 1 499 eur, čo je menej ako bola úvodná cena predchádzajúcej generácie. Smartfón nie je pre každého, odlíšite sa s ním. Aj to nám chcela dokázať práve umelecká inštalácia, za ktorú zástupcov značky Motorola treba pochváliť, rovnako aj tvorcov inštalácie.

 

Komentáre k článku