Reklama

Motorola QUENCH: Android s nadstavbou MOTOBLUR

Marek Šimunek

Mobilný sviatok roka MWC 2010 nevynechala ani Motorola, ktorá na svojej tlačovej konferencii doplnila portfólio Android smarfónov o najnovší prírastok s označením QUENCH, obklopený všade prítomným MOTOBLUR.

 Motorola QUENCH

V záplave noviniek predstavených v Barcelone sa nestratila ani firma Motorola. Tá si pre nás prichystala prvý smartfón Motorola s operačným systémom Android bez hardvérovej klávesnice a s upraveným užívateľským rozhraním MOTOBLUR. Motorola QUENCH, ako sa táto malá placka volá, je už ôsmym smartfónom v poradí z dielní Motoroly s Android OS.
 

Sociálne siete pod kontrolou

Motorolu QUENCH od ostatných typických Android telefónov odlišuje najmä použitie nového užívateľského rozhrania MOTOBLUR. V skratke je to systém rýchleho prístupu k informáciám z najznámejších sociálnych sietí a ich vzájomná synchronizácia s celým systémom. Vaše správy z Twitteru, Gmailu, Facebooku alebo MySpace tak budete mať stále pod kontrolou. Všetky údaje sú v reálnom čase, rýchlo a jednoducho zobrazované priamo na domácej obrazovke. Odtiaľ ich môžete jednoducho sledovať, upravovať príspevky alebo statusy. Toto je umožnené na všetkých účtoch súčasne. Okrem samotných informácií MOTOBLUR synchronizuje aj všetky kontakty, pridáva k nim informácie alebo fotografie, prípadne je schopný cez webové rozhranie vymazať alebo obnoviť celý obsah telefónu. Služba navyše spolupracuje aj s internetovým rádiom Last.FM, ktoré na základe počúvanosti skladieb dokáže odporúčať nové skladby alebo poskytnúť doplňujúce informácie k práve prehrávanej skladbe. Mottom Motoroly pre MOTOBLUR je: „Tráviť menej času organizovaním života, ale viac času jeho žitím samotným.“

 Motorola QUENCH

Eclair sa nekoná

Prípadných záujemcov určite zamrzí, že v dobe keď sa takmer každý výrobca pýši zariadeniami s operačným systémom Android 2.1 (Eclair) uviedla Motorola svoj produkt so starším systémom Android 1.5 (Cupcake). O budúcom upgrade na novšiu verziu Androidu nebola spomenutá žiadna informácia. Všetko ale vynahradia ostatné parametre, ktoré sú viac ako dostatočné na podobné zariadenie. Výrobca vychvaľuje elegantný dizajn Motoroly a lepšiu ovládateľnosť vďaka navigačnému dotykovému tlačidlu pod displejom. Keď sme už pri displeji, Motorola QUENCH ponúka 3,1“ dotykový displej s rozlíšením 320 x 480 bodov. V dátovej oblasti QUENCH ponúkne pripojenie pomocou 3G s podporou HSDPA do rýchlosti 7,2 Mbps, Wi-Fi b/g alebo Bluetooth 2.0 s podporou profilu A2DP. Lokálne sa pripojíte pomocou konektora microUSB a poteší aj prítomnosť 3,5 mm audio konektora. Pre beh programov a aplikácií je určených 256 MB RAM a pre uloženie vašich dát slúži 512 MB ROM, ktorú je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Nielen momentky si odfotíte vďaka 5 MPx integrovanému fotoaparátu, ktorý ponúkne aj LED blesk a automatické zaostrovanie. O svižný beh sa bude starať aj procesor Qualcomm taktovaný na 528 MHz. Z ostatných funkcií ešte QUENCH ponúkne napríklad integrované rádio s RDS, A-GPS, akcelerometer alebo proximity senzor. Nová Motorola QUENCH by mala byť dostupná v priebehu prvého štvrťroku 2010. V USA sa bude predávať ako Motorola CLIQ XT a bude dostupná exkluzívne cez T-Mobile USA na začiatku marca. Ceny zatiaľ neboli stanovené.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.