Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola one fusion+ ponúkne za 299 € zaujímavý hardvér a 2-dňovú výdrž batérie

Motorola one fusion+ ponúkne za 299 € zaujímavý hardvér a 2-dňovú výdrž batérie
Zdroj | Motorola
Stanislav Vinc
Motorola one fusion+ ponúkne za 299 € zaujímavý hardvér a 2-dňovú výdrž batérie
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Motorola nestráca tempo pri rozširovaní rodiny smartfónov Motorola one a tak do nej najnovšie pridáva smartfón Motorola one fusion+. Ten má za cenu 299 € spojiť do jedného to najlepšie, čo sme doteraz v sérii Motorola one videli.

Hoci Motorola one fusion+ prichádza na trh po dvojičkách Motorola edge a edge+, tentokrát pôjde iba o jeden model a obyčajný fusion zatiaľ Motorola nepredstavila. Nový model tak bude dostupný v jednej veľkosti, konkrétne so 6,5“ displejom s Full HD+ rozlíšením a zaujímavými parametrami.

Zdroj | Motorola

Displeju nechýba certifikácia HDR10 a pochváliť sa môže aj členstvom v zozname YouTube Signature Devices, ktorým YouTube garantuje podporu pre 360-stupňové video, 4K UHD rozlíšenie, HDR a pokročilé kodeky. Displej môže pokrývať prakticky celú prednú stranu zariadenia vďaka selfie fotoaparátu umiestnenému vo výsuvnej konštrukcii.

Zdroj | Motorola

Selfie fotoaparát ponúkne rozlíšenie 16 Mpx a disponovať bude aj technológiou Quad Pixel pre spájanie štyroch pixelov do jedného. Aj vďaka tomu by mal poskytnúť vyššiu ostrosť a jas najmä v zlých svetelných podmienkach. Rovnaký spôsob spájania pixelov bude využívať aj hlavný fotoaparát na zadnej strane.

Zdroj | Motorola

Ten bude disponovať rozlíšením 64 Mpx, v ktorom dokáže po vypnutí technológie Quad Pixel vytvárať aj natívne fotografie. Toto vysoké rozlíšenie je následne možné použiť aj na vyrezávanie menších záberov bez straty detailov.

Zdroj | Motorola

Pixely o veľkosti 1,6μm sa naopak v spojení s technológiou Quad Pixel postarajú o kvalitné zábery aj v noci, kde už smartfónu tradične nechýba Nočný režim fotenia. Pri videu zvláda hlavný snímač nahrávanie v 4K UHD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu.

Zdroj | Motorola

Hlavný snímač doplní ultraširokouhlý 8 Mpx fotoaparát (f/2.2) so 118-stupňovým záberom, 2 Mpx snímač hĺbky pre tvorbu portrétových fotografií s bokeh efektom a 5 Mpx snímač (f/2.2) s makro objektívom prispôsobeným na fotografovanie objektov zo vzdialenosti 2 centimetrov.

Pozrite si

Motorola edge+ si vás získa nielen nekonečným Edge displejom

Motorola one fusion+ si požičiava zo série edge jeden z dvoch hlasných Hi-Fi reproduktorov, o ktorých ladenie sa postarala spoločnosť Waves. Na tele mu nebude chýbať ani 3,5-mm jack pre pripojenie pribalených slúchadiel.

Zdroj | Motorola

Nový model poháňa čipset Qualcomm Snapdragon 730, ktorému sekunduje 6 GB RAM. Používatelia budú mať k dispozícii interné úložisko s kapacitou 128 GB, ktoré bude možné rozšíriť o ďalší 1 TB pomocou microSD karty.

Zdroj | Motorola

Na tomto hardvéri pobeží najnovší Android 10, ktorý bude tak, ako v prípade doterajších modelov až na doplnky Moto Akcie, Moto Obrazovka a My UX úplne čistý. Aj napriek tomu, že nepôjde o smartfón z rodiny Android One, bude Motorola one fusion+ využívať ako predvolenú aplikáciu galérie Fotky Google a do prostredia jej fotoaparátu bude priamo vstavaná funkcia Google Lens.

Pozrite si

Motorola razr dostáva vďaka aktualizácii systému mnohé vylepšenia

Na boku smartfónu bude celkom prekvapivo umiestnené nové dedikované tlačidlo pre spustenie služby Google Assistant. Toto tlačidlo bohužiaľ nebude možné premapovať na inú funkciu. Novinke tiež chýba NFC pre bezkontaktné platby mobilom.

Špecialitou nového modelu má byť aj 2-dňová výdrž batérie s kapacitou 5 000 mAh, ktorá sa bude nabíjať už štandardne cez USB-C. Súčasťou balenia bude okrem silikónového obalu aj nabíjačka TurboPower s výkonom 15W, ktorá má v priebehu 15 minút dodať smartfónu dostatok energie na celý deň prevádzky.

Zdroj | Motorola

Telo smartfónu bude už štandardne, ako sme na to pri smartfónoch Motorola zvyknutí, odolné voči ľahkému kontaktu s vodou, teda napríklad aj voči dažďu či nechcenému poliatiu. V predaji bude okrem klasickej verzie aj verzia Hybrid Dual SIM pre použitie dvoch SIM kariet alebo 1 nanoSIM + 1 microSD.

Motorola one fusion+ bude dostupná v bielej a modrej verzii aj na našom trhu už v priebehu najbližších dní s odporúčanou cenou 299 €.