Motorola one dorazila na Slovensko. Cena vás milo prekvapí

Motorola na Slovensku zabojuje v predvianočnom období novinkou Motorola one, smartfónom s vynikajúcim pomerom cena/výkon v žiadanom dizajne a s priotitne aktualizovaným čistým operačným systémom Android one.

recenziaMotorola one – trefa do čierneho s Android One

V týchto dňoch sa do predaja dostáva novinka z výstavy IFA 2018, smartfón Motorola one. Už na prvý pohľad ide o zaujímavý smartfón s príťažlivým dizajnom, ktorý pripomína zariadenia amerického výrobcu s logom nahryznutého jabĺčka. Nemusí to však byť na škodu, skôr naopak, ľudom sa takýto vzhľad smartfónov páči a navyše musíme uznať, že spracovanie modelu Motorola one je na špičkovej úrovni.

Kvalitné kovové telo so sklenenou zadnou a prednou časťou zaujme najmä v bielom prevedení. Výrazné logo Motorola v zadnej časti neprehliadnete, rovnako prekvapí dvojica fotoaparátov vystupujúca z tela.

Poteší, že Motorola one neprišla o 3,5 mm audio konektor, rovnako aj to, že tu nájdete kombinovaný slot pre dvojicu SIM kariet a zároveň aj pamäťovú microSD kartu. Pozor, ide o skutočne plnohodnotný Dual SIM smartfón, kde nemusíte rozmýšľať či si rozšírite pamäť alebo použijete druhú SIM kartu. Sloty sú tu tri!

Dobrou správou je, že vstavanú batériu nabíjate pomocou TurboPower nabíjačky, a tak je nabíjanie extrémne rýchle. Mimochodom Motorola si robila na Slovensku prieskum a práve rýchle nabíjanie je podľa používateľov najväčšou výhodou pri výbere smartfónu. Presvedčilo by až 76% opýtaných.

Keď už sme pri číslach, tak ľudí zaujíma aj výdrž na batériu a na treťom mieste aj výkon smartfónu. V tesnom závese je veľkosť displeja a snímač odtlačkov prstov. A toto všetko nájdete aj v novinke Motorola one, ktorá má 5,9-palcový Max Vision HD+ displej s pomerom strán 19:9.

O výkon sa pritom stará osemjadrový proscesor Snapdragon 625, pričom pamäť RAM je 4GB a interná pamäť 64 GB. Novinka podporuje aj NFC vrátane NFC platieb, žiaľ bezdrôtové nabíjanie tu už nenájdeme. Počkajte si však na záver článku, kde sa dozviete cenu smartfónu Motorola one.

Pozrite siMotorola one – čistý Android aj na Slovensku, poznáme cenu a dostupnosť

Dvojica zadných fotoaparátov má rozlíšenie 13 a 8-megapixelov. Súčasťou fotoaparátu je aj Google Lens, umelá inteligencia rozpoznávania snímaných objektov, pričom už je podporovaná aj slovenčina. Zaujímavosťou je však funkcia kinematograf – s jej pomocou vytvoríte efektné animované GIF obrázky. Vyberiete si totiž časť fotografie, ktorá bude animovaná.

Marek Tóth z Motoroly prezrádza, že aj po celodennom používaní novinky Motorola one mu vždy zostane približne 40% kapacity batérie.

Funkcia kinematograf funguje tak, že sa pri snímaní vytvorí séria fotografií a prstom si označíte časť, ktorá bude animovaná. Celkom pekné efekty sa dajú vytvoriť napríklad s vodou a podobne. Funkcia funguje j pri prednej kamere.

Výhodou je aj Google Photos s neobmedzeným úložiskom zdarma do 16 Mpx. Motorola one je vraj aj prvý telefón výrobcu určený pre portréty selfie – nechýba totiž rozmazané pozadie. Navyše aj na prednej kamere je možnosť vybrať zvýraznenú farbu, tak ako to poznáme z fotoaparátov modelov série G.

Novinka používa platformu čistého Android one. Operačný systém je tak neustále aktualizovaný a bezpečný. Garancia bezpečnostných aplikácií je až na tri roky. Na trh novinka príde s Androidom vo verzii 8.1 a do konca roka sa garantuje aj aktualizácia na Android 9 Pie.

A ak ste si už zvykli na Moto akcie, tak tie nájdete aj na platforme Android one. Avšak len tie najdôležitejšie, konkrétne svietidlo, fotoaparát a Moto obrazovka.

Štart predaja novinky začína v pondelok 15.10.2018 v O2 a Motorola one príde aj do Telekomu. Samozrejme bude aj v bežnom predaji za odporúčanú cenu 299 eur. Vďaka promo akciám si ju však budete môcť kúpiť za 249 eur! To je podľa nás veľmi dobrá ponuka. Smartfón Motorola one už v redakcii naplno testujeme, sledujte nás, prinesieme vám ďalšie postrehy.

Komentáre k článku