Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola Moto Gamepad - povinné príslušenstvo pre mobilných hráčov

Motorola Moto Gamepad - povinné príslušenstvo pre mobilných hráčov
Stanislav Vinc
Motorola Moto Gamepad - povinné príslušenstvo pre mobilných hráčov
87 %
Majitelia telefónov Motorola Moto Z si môžu užívať to, o čom sme nedávno len snívali. Motorola Moto Gamepad za dve sekundy premení smartfón na hernú konzolu.

Výhody

  • ideálne príslušenstvo pre hráčov
  • intuitívne ovládanie
  • zabudovaná batéria

Nevýhody

  • zlá ergonómia
  • len pre vybrané smartfóny
  • niektoré hry vyžadujú kalibráciu

Ako už názov vypovedá, Moto Gamepad je ovládač na hry s fyzickými tlačidlami, do ktorého vložíte svoj telefón. Hrať hry na dotykovej obrazovke nie je úplne najideálnejšie a Moto Gamepad tento problém hravo rieši. Rozmiestnenie tlačidiel zodpovedá tomu, čo poznáme z klasických gamepadov.

Na ľavej strane sa nachádza jedna analógová páčka a pod ňou 4-smerové šípky. Pod šípkami je malé Home tlačidlo, ktorým sa dostanete na domovskú obrazovku. Na pravej strane nájdeme druhú analógovú páčku a pod ňou štyri akčné tlačidlá. Naspodku sa nachádzajú aj tlačidlá Start a Select, no tie podporujú iba niektoré hry.

Na vrchnej strane sú štyri tlačidlá, po dve na každej strane. Väčšinou tieto tlačidlá slúžia na streľbu či ako plynový pedál. Zaujímavou vlastnosťou týchto tlačidiel je, že pri ich stlačení zasvietia načerveno. To môže niektorým hráčom vadiť, hlavne pri hraní v tme. Bohužiaľ sa toto podsvietenie tlačidiel nedá vypnúť.

Na spodnej strane gamepadu je umiestnený USB-C port a slúchadlový jack. Voľný USB-C port sa vám bude určite hodiť, pretože hry vybíjajú batériu pomerne rýchlo a hlavný USB-C port na telefóne je pri používaní Moto Gamepadu zakrytý.

Samotný gamepad má v sebe zabudovanú batériu s kapacitou 1 035 mAh, ktorá má poskytnúť 8 hodín hrania bez potreby nabíjania. Reálne je to skôr 6-7 hodín, čo je stále dosť.

Pozrite si

Motorola Moto Z2 Play – Perfektný smartfón na druhú

Po pripojení gamepadu sa do telefónu nainštaluje aplikácia Moto Game Explorer, ktorá slúži ako knižnica hier podporujúcich Moto Gamepad. Nájdete tu tie najznámejšie herné tituly rôznych žánrov vrátane tých bezplatných.

Niektoré hry sú na gamepad pripravené lepšie, v iných sa budete musieť trochu pohrať s nastaveniami. Knižnica hier s podporou gamepadu je ale bohatá, a tak sa nemusíte báť, že by ste po chvíli nemali čo hrať.

Najväčšou slabinou tohto príslušenstva je ergonómia. Už po pár minútach hrania s Moto Gamepadom pocítite v rukách kŕče kvôli ich neprirodzenej polohe. Ak sa pozriete na klasické ovládače k hracím konzolám, všetky majú pre lepšiu ergonómiu naspodku akési „uši“, za ktoré ovládač držíte. Moto Gamepad budete musieť kvôli jeho plochému profilu počas hrania často prechytávať.

Tento problém ale nemusí mať každý. Moto Gamepad môže padnúť do rúk lepšie napríklad mladším hráčom. Na druhej strane, Moto Gamepad vylepšuje zážitok z mobilných hier niekoľkonásobne. Ak sa vyhýbate mobilným hrám kvôli ich krkolomnému ovládaniu, skúste Moto Gamepad. Pri hraní hier s týmto ovládačom zabudnete, že sa hráte na mobile.

Moto Gamepad je šikovný gadget, ktorý dokáže zmeniť váš názor na mobilné hry. Jeho slabinou je ergonómia, no ak si myslíte, že vám Moto Gamepad padne do ruky, za cenu 89 eur si užijete veľa zábavy.