Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola Moto G 5G Plus spája nespojiteľné, podporu 5G sietí s 2-dňovou výdržou

Motorola Moto G 5G Plus spája nespojiteľné, podporu 5G sietí s 2-dňovou výdržou
TECHBOX
Motorola Moto G 5G Plus spája nespojiteľné, podporu 5G sietí s 2-dňovou výdržou

Vysoký výkon spojený s podporou najnovšej generácie mobilných sietí 5G a priestranným displejom s 90 Hz obnovovacou frekvenciou si nepochybne musí vybrať daň na výdrži batérie, alebo nie? Takáto obava by bola na mieste, ak by táto menovaná výbava nepatrila smartfónu Motorola Moto G 5G Plus, ktorý nenecháva nič na náhodu.

Výkonný hardvér previazaný s podporou 5G sietí, ktorý sme vám bližšie predstavili v prvej časti nášho špeciálneho seriálu a šesť všestranných fotoaparátov na každú príležitosť je preto v prípade tejto novinky spárovaný s masívnou batériou a softvérom, ktorý sa postará až o neuveriteľnú 2-dňovú výdrž na jedno nabitie. Ako to?

Kapacita batérie sa v prípade smartfónu Motorola Moto G 5G Plus zastavuje až na nadštandardných 5 000 mAh, k čomu sa na druhej strane po softvérovej stránke pridáva najnovší operačný Android 10, ktorý je v prípade tohto smartfónu špecifický hneď v niekoľkých smeroch. Tým prvým je fakt, že systém v tomto prípade neobsahuje žiadne výrazné grafické úpravy, nadbytočné doplnky či duplicitné aplikácie.

V prostredí operačného systému tak nájdete iba natívne aplikácie od spoločností Google a Motorola. Typickú duplicitu aplikácií slúžiacich ako galéria fotoaparátu tak napríklad v tomto prípade nahrádza priamo aplikácia Fotky Google, ktorá slúži ako predvolená a jediná aplikácia galérie a zároveň aj ako nástroj na automatickú zálohu vašich fotografií a videí s neobmedzenou kapacitou cloudového úložiska.

Pozrite si

Motorola Moto G 5G Plus nás ohúrila rýchlosťou a to nielen vďaka podpore 5G!

Čo sa týka optimalizácie výdrže batérie, o to sa štandardne stará na pozadí samotný operačný systém. Motorola Moto G 5G Plus vám však zároveň poskytne súbor nástrojov, pomocou ktorých si môžete prispôsobiť jej fungovanie do posledného detailu. V nastaveniach smartfónu preto môžete ovládať adaptáciu batérie pre šetrenie energie obmedzením menej používaných aplikácií, či sledovať podrobné štatistiky o tom, ktoré aplikácie a procesy vyťažovali v poslednom období batériu najviac.

Dvojdňová výdrž batérie nie je v prípade tohto smartfónu skutočne žiadne sci-fi, no ak by ste aj napriek tomu potrebovali v priebehu druhého dňa rýchlo doplniť batériu, v hre vás podrží rýchle nabíjanie. Súčasťou balenia nového smartfónu je totiž aj rýchla nabíjačka TurboPower s výkonom 20 W, ktorá vám už po niekoľkých minútach nabíjania zaručí ďalšie hodiny výdrže.

Úzke previazanie softvéru smartfónu Motorola Moto G 5G Plus s jeho hardvérom vidieť aj navonok, konkrétne v podobe špeciálneho tlačidla na ľavej strane, ktoré patrí funkcii Google Assistant. Či už potrebujete nastaviť časovač, zistiť predpoveď počasia, doplniť niečo do nákupného zoznamu alebo ovládať vaše inteligentné zariadenia v domácnosti, stlačením jediného tlačidla môžete vykonať všetky tieto úkony pomocou hlasových príkazov v angličtine.

Možnosti funkcie Google Assistant sa navyše neustále rozširujú, stačí si len aktivovať automatickú inštaláciu aktualizácií, ktoré dostáva Motorola Moto G 5G Plus vďaka svojmu čistému systému medzi prvými. To platí aj pre vstavané aplikácie a doplnky z dielne spoločnosti Motorola, ktoré sa počas mesiaca, ktorý sme mali možnosť s týmto smartfónom stráviť, dočkali aktualizácie hneď niekoľkokrát.

Pozrite si

Motorola Moto G 5G Plus ohuruje šesticou fotoaparátov na každú príležitosť

Tu inteligencia softvéru nekončí a zachádza aj do prostredia fotoaparátu, ktorého súčasťou je šikovná funkcia Google Lens. Tá nahradí vyhľadávanie v službe Google pomocou kľúčových slov vyhľadávanie na základe obrazu. Stačí odfotiť objekt, produkt, rastlinu, zviera alebo budovu a môžete si byť takmer istí, že o pár sekúnd uvidíte na obrazovke prekvapivo relevantné výsledky.

Aj keď to na prvý pohľad nevidieť, Motorola Moto G 5G Plus disponuje ešte jedným špeciálnym tlačidlom, tentokrát virtuálnym. Aktivujete ho dvojitým poklepaním po snímači odtlačkov prstov na pravej strane zariadenia, na čo sa následne na obrazovke hneď vedľa snímača zobrazí praktický bočný panel. Ten vám poskytne rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám, kontaktom a skratkám, pričom si jeho obsah samozrejme môžete opäť plne prispôsobovať.

Motorola Moto G 5G Plus stavia na operačnom systéme Android 10 bez zbytočných úprav, a tak núdzu o praktické funkcie a možnosti úpravy pri ňom určite mať nebudete. Používateľské prostredie systému si totiž môžete upraviť podľa vlastného gusta vďaka funkcii My UX. Stačí si vybrať písmo, primárnu farbu, tvar ikoniek, ich rozloženie či tapetu a vzhľad smartfónu tým zmeniť na nepoznanie aj bez akýchkoľvek zásahov do systému.

V centrálnej aplikácii Moto tiež nájdete obľúbené Moto Akcie, ktoré vám umožnia vykonať najbežnejšie úkony ešte rýchlejšie. Pre vytvorenie snímky obrazovky tak s Moto Akciami nemusíte stláčať kombináciu tlačidiel, stačí položiť tri prsty na obrazovku. Fotoaparát spustíte rýchlym dvojitým otočením zápästia, zatiaľ čo zatrasením smartfónu si v tme zapnete LED svetlo.

Zoznam takýchto praktických vychytávok je v prípade smartfónu Motorola Moto G 5G Plus skutočne dlhý a predlžuje ho aj funkcia Moto Obrazovka. Jej súčasťou je možnosť interakcie s upozorneniami a ďalšími funkciami smartfónu aj bez zapnutia obrazovky, ako aj obľúbená funkcia vnímavá obrazovka, ktorá udrží obrazovku zapnutú, kým sa na ňu pozeráte.

Hráčov napokon poteší najnovší súbor funkcií s titulom Moto Gametime, ktorý zahŕňa ľahký prístup k nástrojom a nastaveniam smartfónu priamo z prostredia hry pomocou bočného panelu, ako aj automatické blokovanie prichádzajúcich upozornení a hovorov, ktoré by vás mohli vytrhnúť z virtuálnych svetov. To však vďaka priestrannej 6,7“ CinemaVision obrazovke nie je až také jednoduché.

Ak vás Motorola Moto G 5G Plus svojimi funkciami zaujala, spolu so spomínanou rýchlou nabíjačkou TurboPower a silikónovým obalom si ju môžete kúpiť aj na Slovensku za odporúčanú cenu 399 €.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

Zdroj