Reklama

Motorola Milestone XT720: pre multimediálnych nadšencov

Marek Šimunek

Už prednedávnom sa na internete objavili prvé uniknuté fotografie pripravovaného modelu Android smartfónu od Motoroly. Vo včerajšej tlačovej správe spoločnosť Motorola predstavila svoj najnovší model Milestone XT720, ktorý okrem 8 MPx fotoaparátu disponuje pevnou a tenkou konštrukciou.

Mototola Milestone XT720

Rada telefónov Milestone sa rozšírila o nový prírastok, ktorým je Motorola Milestone XT720. Tento elegantný smartfón pracuje s operačným systémom Android 2.1, pričom zatiaľ nie je jasné, či Motorola ponúkne upgrade na najnovšiu verziu Android 2.2. Informácie sú zobrazované na kapacitnom dotykovom displeji s uhlopriečkou 3,7″ a rozlíšením 480 x 854 bodov. Pre aplikácie a samotný operačný systém je dispozícii 512 MB pamäte ROM, ktorú je možné rozšíriť pomocou microSD kariet. Po vzore Motoroly Milestone by sa priamo v balení mala objaviť 8 GB pamäťová karta. O použití kvalitných materiálov aké už poznáme z Motoroly Milestone svedčí aj hmotnosť, ktorá je len o deväť gramov menšia ako v prípade Európskeho Droidu a to konkrétne 160 g. Motorola Milestone XT720 však nemá vysúvateľnú hardvérovú QWERTY klávesnicu a text sa zadáva výhradne pomocou softvérovej klávesnice ponúkanej operačným systémom Android. Jej telo je hrubé len 10,9 mm.

Motorola Milestone XT720

Multimediálne zameranie XT720 okrem integrácie funkcie MOTOBLUR potvrdzuje aj integrovaný fotoaparát s rozlíšením 8 MPx, ktorý je schopný natáčať aj HD video a ponúka 10 násobné digitálne priblíženie. Motorola Milestone XT720 je prvým Android smartfónom, ktorý má xenónový blesk namiesto prisvetľovacej diódy. Pre pripojenie k externým zariadeniam ako napríklad TV je k dispozícii mini HDMI port. V dátovej oblasti ponúkne nová Motorola Milestone XT720 rýchle dáta, Wi-Fi, Bluetooth 2.1 alebo GPS. O dostatok energie sa bude starať batéria o kapacite 1390 mAh, ktorá XT720 zabezpečí 320 hodín stand-by režimu alebo 9 hodín volacieho času. Motorola Milestone XT720 by mala byť dostupná v druhej polovici tohto roku za zatiaľ nestanovenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.