Reklama

Motorola Milestone 3 je nabitá špičkovým hardvérom

Dominik Fúsek

Americký výrobca na telekomunikačnej konferencii v Číne predstavil tretiu generáciu svojho smartfónu Droid/Milestone. Novinka má všetko, po čom dnešní mobilní fajnšmekri túžia – navyše sľubuje vďaka hardvérovej klávesnici aj seriózne pracovné využitie.

Motorola Milestone 3

Oproti predchodcovi (Motorola Milestone 2: QWERTY klávesnica obalená výkonom), ktorý sa mimochodom na náš trh oficiálnou cestou nikdy nedostal, prináša novinka celý rad zmien. Displej narástol na uhlopriečku 4 palce a jeho rozlíšenie stúplo na jemných 960 x 540 bodov. Zmena nastala aj pod kapotou, namiesto jednojadrového TI čipu je v nástupcovi použitá dvojjadrová Tegra 2 od Nvidie. Vďaka nej Milestone 3 zvládne aj nahrávanie 1080p videa, statické obrázky sníma v rozlíšení 8 Mpx, nechýba LED blesk.

Motorola Milestone 3

Operačným systémom je, ako inak, Android v najnovšej mobilnej verzii 2.3. Výrobca systém doplnil aj zopár viac-menej biznis aplikáciami, zameranými na bezpečnosť, ochranu údajov a vzdialenú správu smartfónu. Samozrejme nesmie chýbať Wi-Fi, 3G konektivita, microUSB a HDMI konektor. Máme teda pred sebou perfektne vybavený smartfón. Avšak keď ku skvelej výbave pripočítame kvalitnú hardvérovú QWERTY klávesnicu, akou disponuje čoraz menej modelov konkurencie, z Milestone-u 3 sa stane zároveň multimediálne monštrum i solídny pomocník pri práci. V súčasnosti však ešte nepoznáme dôležité informácie o kapacite batérie, štartovacej cene a dostupnosti v Európe. Výrobca len oznámil predaj v Číne v treťom štvrťroku. Nám teda zostáva len veriť, že výrobca svoj nezáujem o náš trh prekoná a neukráti nás o tak „všestranne nadaný“ prístroj.

Motorola Milestone 3

Foto: engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.