Reklama

Motorola Milestone 2: QWERTY klávesnica obalená výkonom

Marek Šimunek

Motorola Milestone bola už vo svojej prvej verzii veľmi obľúbeným smartfónom, a to najmä vďaka integrácii plnohodnotnej hardvérovej QWERTY klávesnice. Jeho nástupca s jednoduchým označením Milestone 2 prinesie niekoľko zmien, ktoré potešia každého fanúšika smartfónov Motorola. Tešiť sa môžeme na rýchly procesor, viac pamäte a tiež komfortnejšiu QWERTY klávesnicu.

Motorola Milestone 2

Motorola Milestone 2 svojím tvarom vychádza zo svojho predchodcu avšak dizajnovo sa mierne zaoblila. Okrem miernych dizajnových zmien sa väčšina úprav skryla pod kapotu tejto vlajkovej lode od Motoroly. Tešiť sa tak budeme môcť z výkonného procesora OMAP SOC s taktom 1 GHz a hlavne dvojnásobnej pamäte RAM, ktorá narástla na úctyhodných 512 MB. Zväčšenia sa dočkala aj integrovaná pamäť ROM, ktorá má momentálne hodnotu 8 GB oproti pôvodným 512 MB a samozrejme ju je možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do kapacity 32 GB, čím získate celkovú pamäť až 40 GB. Displej Motoroly Milestone 2 ostal rovnaký ako u predchodcu, teda 3,7″, kapacitný a poskytujúci rozlíšenie 480 x 854 bodov. Motorola teda svojho kráľa vybavila najlepšie ako vedela, čomu nasvedčuje aj najnovší operačný systém Google Android 2.2, ktorý zo sebou okrem iného prináša aj možnosť vytvorenia mobilného Wi-Fi hotspotu a tým jednoduchšieho zdieľania internetu s inými zariadeniami a Adobe Flash 10.1.

Motorola Milestone 2

Integrovaný fotoaparát si zachoval svoje rozlíšenie 5 MPx, rovnako ako prisvetlenie pomocou dvojice LED diód. Motorola Milestone 2 však na rozdiel od predchodcu umožní natáčanie HD videa. Svojich priaznivcov Milestone 2 nesklame ani v konektivite. Základom bude štvorpásmový GSM modul umožňujúci pripojenie aj pomocou rýchlych sietí tretej generácie, ku ktorému sa pridá podpora Wi-Fi, DLNA, Bluetooth 2.1 a samozrejme GPS čip. Hudobných nadšencov určite poteší integrácia 3,5 mm audio konektora. Podstatnou zmenou prešla vysúvateľná QWERTY klávesnica, na ktorej Motorola odstránila päťsmerný ovládací D-Pad a voľné miesto využila pre väčšie rozostupy medzi jednotlivými klávesnicami a komfortnejšie tlačidlá. Motorola Milestone 2 je Európskou verziou známej Motoroly Droid 2 a na trhu by sa mala objaviť v poslednom štvrťroku 2010 za zatiaľ nestanovenú cenu. Ak hľadáte Android smartfón s integrovanou QWERTY klávesnicou bude možno práve Motorola Milestone 2 tou správnou voľbou pre vás.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.