Reklama

Motorola i1: prvý Push-to-talk Android smartfón

Imrich Maťo

Spoločnosti Motorola a Sprint predstavili svetu nový smartfón Motorola i1, ktorý je prvým svetovým Push-to-talk smartfónom, pracujúcim na operačnom systéme Android a zároveň prvým iDEN smartfónom s funkciami moderného zariadenia.

Motorola i1

Elegantný a atraktívny, no napriek tomu odolný. To je smartfón Motorola i1, ktorý je prvým zariadením pre sieť iDEN (Integrated Dispatch Enhanced Network – Amerika, Blízky Východ, Ázia…), vykonávajúcim funkcie moderného zariadenia. Vybavený je 3,1-palcovým dotykovým HVGA displejom, Wi-Fi, Bluetooth, najnovšou verziou populárneho mobilného internetového prehliadača Opera Mini 5, fotoaparátom s 5 Mpx rozlíšením, LED diódou, geotaggingom a panoramatickým snímaním a tiež podporou microSDHC pamäťových kariet. Zadávanie textu je možné okrem štandardnej Android virtuálnej klávesnice aj pomocou Swype virtuálnej klávesnice.

Motorola i1

Smartfón Motorola i1 je výrobcom i operátorom Sprint prezentovaný ako prvé Push-to-talk Android zariadenie, pracujúce v Push-to-talk štandarde Nextel Direct Connect. Pritom poskytuje funkcie smartfónu na hranici strednej a vyššej triedy. Zároveň spĺňa vojenské špecifikácie 810F pre odolnosť voči dažďu, prachu, nárazom, teplotným extrémom, nízkemu tlaku, soľnej hmly, vlhkosti a slnečného žiarenia. Prekvapením (či skôr sklamaním?) je použitie najstaršej verzie OS Android 1.5. Vďaka použitému OS nechýba podpora Google služieb (Gmail, Maps, Talk) a tiež prístup do Android Market. Operátor Sprint má Motorolu i1 uviesť na severoamerický trh v priebehu leta 2010 v dotovaných cenách na úrovni 59,99 $ (cca 45 €), resp. 69,99 $ (cca 52 €). Nedotovanú cenu však tlačová správa neuvádza.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.