Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola FLIPOUT: štvorec s QWERTY klávesnicou

Motorola FLIPOUT: štvorec s QWERTY klávesnicou
Marek Šimunek
Motorola FLIPOUT: štvorec s QWERTY klávesnicou

Nová Motorola FLIPOUT nie je prvým telefónom tejto firmy pracujúcim s operačným systémom Android. Taktiež to nie je prvý extravagantný kúsok, ktorý sa v niektorých smeroch vymyká zažitému štandardu. Na exkluzivite a extravagancii určite pridá nezvyčajná konštrukcia, tvar, ale aj niekoľko odvážnych farebných kombinácií.

Motorola FLIPOUT

Takmer každý z nás si všimne na prvý pohľad jasný štvorcový pôdorys Motoroly FLIPOUT, ktorý v číslách znamená 67 x 67 x 17 mm. Jej hmotnosť sa zastavila na príjemných 120 gramoch. V zatvorenom stave tomuto štvorcovému krásavcovi dominuje displej, ktorý má bohužiaľ uhlopriečku len 2,8″ a rozlíšenie displeja 320 x 240 bodov, čo je v dnešnej dobe displejov s vysokým rozlíšením pomerne málo. Po odklopení displeja na stranu však svetlo sveta uzrie QWERTY klávesnica s piatimi radmi kláves a štvorsmerným ovládačom, čo nám dáva dokopy 45 kláves. Pod displejom sú pritom tri základné kapacitné tlačidlá pre ovládanie funkcií telefónu. Motorola FLIPOUT sa bude dodávať v niekoľkých odvážnych farbách ako čierna, modra, zelená, červená, vínová a oranžová.

Motorola FLIPOUT

Operačným systémom Motoroly FLIPOUT je Android 2.1 s nadstavbou MOTOBLUR, ktorú sme už videli v smartfóne Motorola QUENCH. Motorola však nikde neuvádza aký bude použitý procesor a tak sa na internete rozprúdili debaty o možnom type a najmä frekvencii procesora. Pre aplikácie a samotný operačný systém bude k dispozícii 512 MB RAM, ktorej bude sekundovať 256 MB ROM pre beh programov. Celkovú pamäť bude možné rozšíriť pamäťovými kartami microSDHC s podporou maximálnej veľkosti do 32 GB. Priamo v balení by sa mala nachádzať aj pamäťová karta o kapacite 2 GB. Zadnej strane dominuje objektív fotoaparátu s rozlíšením 3,1 MPx bez prisvetľovacej diódy a automatického zaostrenia. Hudobných nadšencov poteší prítomnosť FM rádia a 3,5 mm audio konektor. Z dátovej oblasti ponúkne FLIPOUT Wi-Fi b/g, GPS alebo Bluetooth 2.1. Operačný systém by mal podporovať aj Flash a mal by byť prepojený so sociálnymi sieťami ako Facebook, Twitter a MySpace. Uvedenie na celosvetový trh je plánované na druhý polrok tohto roku za predpokladanú cenu 400 USD (331,67 €). To či sa Motorola FLIPOUT dostane aj na náš trh však zatiaľ nie je známe, Európu by však minúť nemala.

Motorola FLIPOUT