Reklama

Motorola FLIPOUT: štvorec s QWERTY klávesnicou

Marek Šimunek

Nová Motorola FLIPOUT nie je prvým telefónom tejto firmy pracujúcim s operačným systémom Android. Taktiež to nie je prvý extravagantný kúsok, ktorý sa v niektorých smeroch vymyká zažitému štandardu. Na exkluzivite a extravagancii určite pridá nezvyčajná konštrukcia, tvar, ale aj niekoľko odvážnych farebných kombinácií.

Motorola FLIPOUT

Takmer každý z nás si všimne na prvý pohľad jasný štvorcový pôdorys Motoroly FLIPOUT, ktorý v číslách znamená 67 x 67 x 17 mm. Jej hmotnosť sa zastavila na príjemných 120 gramoch. V zatvorenom stave tomuto štvorcovému krásavcovi dominuje displej, ktorý má bohužiaľ uhlopriečku len 2,8″ a rozlíšenie displeja 320 x 240 bodov, čo je v dnešnej dobe displejov s vysokým rozlíšením pomerne málo. Po odklopení displeja na stranu však svetlo sveta uzrie QWERTY klávesnica s piatimi radmi kláves a štvorsmerným ovládačom, čo nám dáva dokopy 45 kláves. Pod displejom sú pritom tri základné kapacitné tlačidlá pre ovládanie funkcií telefónu. Motorola FLIPOUT sa bude dodávať v niekoľkých odvážnych farbách ako čierna, modra, zelená, červená, vínová a oranžová.

Motorola FLIPOUT

Operačným systémom Motoroly FLIPOUT je Android 2.1 s nadstavbou MOTOBLUR, ktorú sme už videli v smartfóne Motorola QUENCH. Motorola však nikde neuvádza aký bude použitý procesor a tak sa na internete rozprúdili debaty o možnom type a najmä frekvencii procesora. Pre aplikácie a samotný operačný systém bude k dispozícii 512 MB RAM, ktorej bude sekundovať 256 MB ROM pre beh programov. Celkovú pamäť bude možné rozšíriť pamäťovými kartami microSDHC s podporou maximálnej veľkosti do 32 GB. Priamo v balení by sa mala nachádzať aj pamäťová karta o kapacite 2 GB. Zadnej strane dominuje objektív fotoaparátu s rozlíšením 3,1 MPx bez prisvetľovacej diódy a automatického zaostrenia. Hudobných nadšencov poteší prítomnosť FM rádia a 3,5 mm audio konektor. Z dátovej oblasti ponúkne FLIPOUT Wi-Fi b/g, GPS alebo Bluetooth 2.1. Operačný systém by mal podporovať aj Flash a mal by byť prepojený so sociálnymi sieťami ako Facebook, Twitter a MySpace. Uvedenie na celosvetový trh je plánované na druhý polrok tohto roku za predpokladanú cenu 400 USD (331,67 €). To či sa Motorola FLIPOUT dostane aj na náš trh však zatiaľ nie je známe, Európu by však minúť nemala.

Motorola FLIPOUT

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.