Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola edge+ je brutálna mašina dostupná aj na Slovensku

Motorola edge+ je brutálna mašina dostupná aj na Slovensku
Zdroj | Motorola
Roman Calík
Motorola edge+ je brutálna mašina dostupná aj na Slovensku
Zdroj | Motorola
Zdroj | Motorola

Motorola edge+ je najvybavenejším smartfónom, aký kedy výrobca ponúkol. Ak uvažujete nad špičkovým smartfónom, pravdepodobne do výberu teraz zaradíte aj Motorolu. Prečo by vás mala zaujať?

Motorola edge+ je už na prvý pohľad prémiovým modelom. Kovové telo a sklo vpredu i vzadu (chránené Gorilla Glass 5) a zaoblené hrany sú jednoducho trendy. V tomto prípade výrobca stavil na 90° zakrivenie displeja po oboch stranách. Smartfón by sa tak mal aj lepšie držať v rukách.

Zdroj | Motorola

Novinke dominuje veľký 6,7-palcový AMOLED displej nazývaný Endless edge displej. Pomer strán 90 Hz displeja je 21:9 a samozrejmosťou je aj podpora HDR10. Nechýba otvor pre selfie fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 25 Mpx s podporou HDR, clonou f/2.0 a pixelmi o veľkosti 0,9 µm. V tomto prípade sa môžete tešiť aj na tzv. Video portrait mód, vďaka ktorému vytvoríte aj prednou kamerou zaujímavé videá. Selfie kamera podporuje dokonca aj nočný režim.

A samozrejme nebudete ochudobnení ani o prístup vďaka odtlačkom prstov, snímač je zabudovaný v displeji. Podpora IP68 žiaľ chýba, no bežného dažďa by ste sa obávať nemali, aj v tomto prípade je ochrana smartfónu zabezpečená špeciálnou vrstvou.

Zdroj | Motorola

Zo strany viete aktivovať rôzne funkcie, podobne ako tomu býva v Samsung smartfónoch. Dokonca je možné napríklad dvojitým ťuknutím zúžiť aplikácie na rovnú časť displeja bez zakrivenia. Ako vám vyhovuje.

Edge Lights sú ďalšou funkciou využitia Edge displeja. Napríklad hrana displeja sa rozsvieti pri nabíjaní podľa stavu nabitia batérie. Taktiež okraj displeja vie informovať o prichádzajúcich hovoroch rôznymi farbami, rovnako informuje o prichádzajúcich SMS správach. Edge Gaming zase umožní nastaviť v Edge časti displeja aj extra ovládanie hier. Samozrejme to jednotlivé hry musia podporovať.

Pozrite si

Motorola edge+ hlási návrat značky k prémiovým vlajkovým lodiam

Zdroj | Motorola

Aj v prípade modelu edge+ výrobca vsadil na kvalitný fotoaparát. Využíva vo svojom smartfóne 108 Mpx snímač s optickými zoomom. Veľkou výhodou snímača sú najmä detaily, ktoré z jednotlivých fotografií dostanete. Jednoducho z vytvorenej snímky vyrežete časť, ktorá vás zaujala a po priblížení dostanete kvalitný detail s dostatočným rozlíšením na ďalšie použitie. Fotografovať môžete aj v manuálnom režime a nechýba možnosť ukladať fotografie vo formáte RAW.

Zdroj | Motorola

Ďalšia dvojica fotoaparátov umožní 3-násobný optický zoom s optickou stabilizáciou a poteší aj 16 Mpx ultraširokouhlý snímač s možnosťou vytvárať kvalitné makro snímky. Veľkou výhodou by mala byť optická stabilizácia aj pri nahrávaní videí. Maximum je 6K video pri 30 fps. Počas videa môžete vytvárať aj fotografie s 20 Mpx rozlíšením.

Zdroj | Motorola

Motorola edge+ vás poteší aj stereo reproduktormi, ktoré patria k najvýkonnejším na trhu. Dokonca v hornej časti nájdete 3,5 mm audio konektor. Rovnako poteší i použitý procesor Qualcomm Snapdragon 865 5G, ktorý je v súčasnosti najrýchlejším procesorom na svete. Samozrejmosťou je tak 5G podpora. Nehovoriac o kombinácii 12 GB RAM a 256 GB internej pamäte, ktorá dokonca šetrí batériu. Tá má mimochodom vo verzii edge+ až 5 000 mAh, čo je najviac zo súčasných vlajkových lodí.

Podľa výrobcu by vám telefón mal vydržať aj 2 dni! S batériou súvisí aj nabíjanie, nechýba 18W turbo nabíjanie, novinka podporuje aj 15W bezdrôtové nabíjanie a dokonca aj reverzné bezdrôtové 5W nabíjanie iných zariadení.

Zdroj | Motorola

Úplne prvýkrát má Motorola možnosť personalizovať prostredie operačného systému Android 10. Vďaka MY UX si môžete nastavovať vzhľad prostredia, štýly ikon jednotlivých aplikácií a podobne.

Zdroj | Motorola

Už ste zvedaví na cenu? Tá je 1 199 eur. Je to relatívne dosť, treba však uznať, že Motorola edge+ sa vyrovná zavedeným vlajkovým lodiam, v niektorých prípadoch ich aj prekonáva. Dnes si novinku môžet kúpiť u operátora O2, čoskoro sa však dostane do predaja aj u ostatných predajcov. V bežnom predajnom balení bude súčasťou aj ochranné puzdro.

Na Slovensko dorazí aj Motorola edge v čiernej farbe, a to už od 1. júna 2020. Dizajn kompletne vychádza z modelu edge+, samozrejme má iné parametre aj vzhľadom na cenu, ktorá je polovičná – 599 eur. Displej je teda identický, rovnako reproduktory, slabší však bude procesor (Qualcomm Snapdragon 765), fotoaparát a batéria. Hlavný fotoaparát bude mať ale stále výborné 64 Mpx rozlíšenie.

Zdroj | Motorola

Batéria má 4 500 mAh a chýba bezdrôtové nabíjanie. Dokonca model Motorola edge má jednu veľkú výhodu oproti edge+, má totiž slot na pamäťovú kartu (ten modelu edge+ chýba). V prípade Motorola edge dostanete 6 GB RAM a 128 GB internú pamäť.