Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Motorola Droid X: supermotorola pre Ameriku

Motorola Droid X: supermotorola pre Ameriku
Marek Šimunek
Motorola Droid X: supermotorola pre Ameriku

Motorola Droid vzbudila počas svojho uvedenia v USA veľký rozruch najmä vďaka reklamnej kampani, ktorá sa vysmievala chybám fenoménu iPhone. Spoločnosť Motorola však nezaspala na vavrínoch a včera predstavila najnovší model z rodiny Droid-ov Motorolu Droid X, ktorá by mala latku Android smartfónov tohto amerického výrobcu posunúť ešte vyššie.

Motorola Droid X

Motorola Droid X je nástupcom v Amerike obľúbeného modelu Droid (v SR predávaná ako Motorola Milestone), ktorý sa do predaja dostane už 15. Júla za pomerne nízku cenu 199 USD, ktorá je však podmienená viazanosťou u mobilného operátora Verizon. Technické parametre tohto dotykového krásavca sú viac ako zaujímavé. Operačným systémom Motoroly Droid X je Android 2.1, avšak spoločnosť Motorola sa vyjadrila, že v druhej polovici leta bude dostupný update na najnovšiu verziu Android 2.2. Aktualizácia bude v sebe zahŕňať Adobe Flash 10.1 a podporu pinch-to-zoom pre niektoré aplikácie. Droid X dostal so vienka aj „gigantický“ 4,3“ displej s rozlíšením WVGA 854 x 480 bodov. O dostatok výkonu sa postará procesor TI OMAP 4630 s taktom 1 GHz, ktorému bude sekundovať 512 MB pamäte RAM a 8 GB pamäte ROM. Celkovú pamäť však bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 32 GB, pričom v balení by mala byť pribalená 16 GB pamäťová karta. V tejto triede by sme už mohli za samozrejmosť považovať integráciu Bluetooth 2.1 alebo Wi-Fi modulu. Motorola Droid X bude navyše ponúkať možnosť využitia internetového pripojenia telefónu pre vytvorenie mobilného Hotspotu pomocou špeciálnej aplikácie.

Motorola Droid X

Ani v multimediálnej oblasti Droid X nezaostáva za konkurenciou. Už integrovaný fotoaparát s rozlíšením 8 MPx, podporený dvojicou LED bleskov hovorí sám za seba. Okrem statických záberov však Droid X dokáže natáčať aj HD video, ktoré aj dokáže prehrávať cez HDMI alebo DLNA. O dostatok energie pre toto Androidové monštrum sa postará batéria s kapacitou 1 540 mAh, ktorá by mu mala zabezpečiť 480 minút hovoru a 220 hodín pohotovosti. Motorola priamo do zariadenia pridala aj niekoľko doplnkových aplikácií, medzi ktoré patria EA Need for Speed Shift, Swype, NFL Mobile, Skype Mobile, V Cast Video, Blockbuster alebo aplikáciu pre zálohovanie dát Back-Up Assistant. Vďaka operačnému systému Android sa samozrejme užívatelia môžu tešiť aj na všetky aplikácie od Google. Bohužiaľ to či sa Motorola Droid X objaví aj v Európe, či na našom trhu a prípadne za akú cenu, známe nie je. Je však možné predpokladať, že po vzore Motoroly Milestone, si k nám cestu nájde a určite by si aj na našom rodnom Slovensku našla svojich priaznivcov.