Reklama

Motorola Droid X: supermotorola pre Ameriku

Marek Šimunek

Motorola Droid vzbudila počas svojho uvedenia v USA veľký rozruch najmä vďaka reklamnej kampani, ktorá sa vysmievala chybám fenoménu iPhone. Spoločnosť Motorola však nezaspala na vavrínoch a včera predstavila najnovší model z rodiny Droid-ov Motorolu Droid X, ktorá by mala latku Android smartfónov tohto amerického výrobcu posunúť ešte vyššie.

Motorola Droid X

Motorola Droid X je nástupcom v Amerike obľúbeného modelu Droid (v SR predávaná ako Motorola Milestone), ktorý sa do predaja dostane už 15. Júla za pomerne nízku cenu 199 USD, ktorá je však podmienená viazanosťou u mobilného operátora Verizon. Technické parametre tohto dotykového krásavca sú viac ako zaujímavé. Operačným systémom Motoroly Droid X je Android 2.1, avšak spoločnosť Motorola sa vyjadrila, že v druhej polovici leta bude dostupný update na najnovšiu verziu Android 2.2. Aktualizácia bude v sebe zahŕňať Adobe Flash 10.1 a podporu pinch-to-zoom pre niektoré aplikácie. Droid X dostal so vienka aj „gigantický“ 4,3“ displej s rozlíšením WVGA 854 x 480 bodov. O dostatok výkonu sa postará procesor TI OMAP 4630 s taktom 1 GHz, ktorému bude sekundovať 512 MB pamäte RAM a 8 GB pamäte ROM. Celkovú pamäť však bude možné rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 32 GB, pričom v balení by mala byť pribalená 16 GB pamäťová karta. V tejto triede by sme už mohli za samozrejmosť považovať integráciu Bluetooth 2.1 alebo Wi-Fi modulu. Motorola Droid X bude navyše ponúkať možnosť využitia internetového pripojenia telefónu pre vytvorenie mobilného Hotspotu pomocou špeciálnej aplikácie.

Motorola Droid X

Ani v multimediálnej oblasti Droid X nezaostáva za konkurenciou. Už integrovaný fotoaparát s rozlíšením 8 MPx, podporený dvojicou LED bleskov hovorí sám za seba. Okrem statických záberov však Droid X dokáže natáčať aj HD video, ktoré aj dokáže prehrávať cez HDMI alebo DLNA. O dostatok energie pre toto Androidové monštrum sa postará batéria s kapacitou 1 540 mAh, ktorá by mu mala zabezpečiť 480 minút hovoru a 220 hodín pohotovosti. Motorola priamo do zariadenia pridala aj niekoľko doplnkových aplikácií, medzi ktoré patria EA Need for Speed Shift, Swype, NFL Mobile, Skype Mobile, V Cast Video, Blockbuster alebo aplikáciu pre zálohovanie dát Back-Up Assistant. Vďaka operačnému systému Android sa samozrejme užívatelia môžu tešiť aj na všetky aplikácie od Google. Bohužiaľ to či sa Motorola Droid X objaví aj v Európe, či na našom trhu a prípadne za akú cenu, známe nie je. Je však možné predpokladať, že po vzore Motoroly Milestone, si k nám cestu nájde a určite by si aj na našom rodnom Slovensku našla svojich priaznivcov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.