Reklama

Motorola DROID 2: Ešte lepší Milestone!

Roman Calík

Motorola chytila druhý dych. Späť na výslnie sa vracia s Android smartfónmi, kde DROID patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Dvojka vás nesklame!

Motorola DROID 2

Motorola to s Androidom vie, čo nám ukázala už s prvým DROID telefónom, ktorý u nás poznáme pod označením Motorola Milestone. Kvalitná konštrukcia, dobrá funkčná výbava, vysúvacia QWERTY klávesnica či stabilný OS Android je priam vražedná kombinácia. Nová DROID 2-ka je ešte lepšia.

Motorola DROID 2

Gigový procák

Konštrukciou i veľkosťou ide o takmer identické dvojča predchodcu DROID (Milestone). Poteší i vynovená vysúvacia QWERTY klávesnica, ktorá stále chýba väčšine súčasných Android smartfónov. Displej zostal rovnaký, t.j. 3,7 palcový, kapacitný s rozlíšením 480 x 854 bodov, a to aj napriek tomu, že konkurencia sa ukázala so špičkovým Super Amoled displejom. Vylepšením však prešiel hardvér. Tak ako pri aktuálnych top smartfónoch na trhu si budete môcť užívať 1 GHz procesor, konkrétne TI OMAP3620-1000. Taktiež určite poteší 512 MB pamäť RAM či vstavaná 8 GB pamäť (namiesto 512 MB). Samozrejmosťou je rozšírenie pomocou microSDHC kariet až o ďalších 32 GB. Vstavaný GPS prijímač, Wi-Fi či 5 Mpx fotoaparát zostávajú taktiež povinnou výbavou novinky.

Motorola DROID 2

Android 2.2 na palube

Veľkým plusom je i najnovšia verzia operačného systému Android 2.2 (FROYO). Oceníte tak nielen možnosť zdieľať mobilné dátové pripojenie cez Wi-Fi (Wi-Fi HotSpot zo smartfónu), ale i plnú podporu Adobe Flash 10.1 a iné novinky. Ak ste sa do DROID 2-ky zamilovali, budete si na ňu musieť chvíľu počkať. Objaví sa totiž opäť najskôr v Amerike a upravená verzia pre GSM/3G siete by tak mala prísť neskôr.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.