Reklama

Motorola dokáže ohnúť smartfón a urobiť z neho hodinky

Richard Pliešovský

Motorola predstavila koncept adaptívneho displeja už v októbri 2023 na výstave Lenovo Tech World. Teraz zariadenie priniesla aj do Barcelony a umožnila ho vyskúšať návštevníkom.

V postate ide o ohybný smartfón, ktorý sa pripevní na zápästie pomocou popruhu. Znie to zaujímavo, treba si však uvedomiť, že nejde o drobčeka, ale o zariadenie s uhlopriečkou 6,9″.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako sa takéto niečo dá pripevniť na zápästie? Motorola použila remienok s magnetmi na uchytenie adaptívneho displeja na ruku. Pripevnenie je rýchle a pevné, až bolo problém odpojiť ohybný displej od zápästia. Samotné ohýbanie je prekvapujúco pevné, bol to zvláštny pocit, keď sme ho skúšali ohnúť. Má svoj maximálny doraz, neohne sa úplne do oválu, aby sa dotýkal okrajmi.

Motorola si nedala moc práce na používateľskom rozhraní. Systém dokáže rozpoznať, kedy je v režime nositeľného zariadenia. Na vrchnej časti displeja sa nachádza veľký widget s hodinami. Ide síce o plnohodnotné rozhranie s možnosťou rolovanie do strán, ale je veľmi obmedzené. Nedostanete aplikácie, ale widgety, pričom väčšina z nich nie je optimalizovaná pre polovičnú obrazovku.

Uvedomujeme si, že ide o koncept a nie finálne zariadenie určené na predaj. Výrobca ukazuje, čo môže v tomto segmente priniesť a zároveň sa zviditeľní na silnom konkurenčnom trhu smartfónov, resp. nositeľných zariadení.

V mnohých smeroch ide o revolučné zariadenie, ktoré ponúka nové možnosti a flexibilitu. Zrejme to bude aj budúcnosťou smartfónov, hodiniek, či náramkov. Skladacie smartfóny už dokázali svoju životaschopnosť. Teraz už vieme, že sa dajú nielen otvárať a zatvárať, ale aj ohýbať a nosiť na zápästí.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.