Reklama

Motorola DEXT 2: smartfón so športovým nádychom

Drahomír Piok

Spoločnosť Motorola oznámila nový výkonný smartfón so športovým vzhľadom a QWERTY klávesnicou. Je to nástupca známeho modelu DEXT alebo CLIQ (v USA). Vylepšených a upravených bolo mnoho aspektov od displeja až po procesor, takže fanúšikovia tohto modelu majú dôstojného nástupcu.

Motorola Dext 2

Ako inak býva zvykom, aj táto novinka prišla z amerického Las Vegas, kde sa toho tento rok na veľtrhu CES 2011 urodilo hojne. Motorola DEXT 2, ako pokračovateľ série má kompletne zmenený a upravený celkový dizajn. Vyzerá „mladšie“, športovejšie a tlačidlá na jeho QWERTY klávesnici sú rozdelené do rôznych päť či šesť uholníkových tvarov, plástov namiesto klasických štvorcov. Svieži dizajn pomohol aj displeju, ktorý narástol na rovných 3,7“. Jeho rozlíšenie je FWVGA (854 x 480 b.) a pre dotyk používa kapacitnú technológiu. Či ide o klasické LCD, alebo AMOLED displej sa v správe neuvádza. Ako je zvykom, operačný systém bude Android a to vo verzii Froyo, čiže 2.2. Motorola samozrejme nahrala do mobilu aj svoju grafickú nadstavbu MOTOBLUR a slubuje, že čoskoro pre tento model sprístupní aj najnovší Android 2.3.

Motorola Dext 2

O presných technických parametroch sa zatiaľ toho veľa nevie, ale o výpočtový výkon sa s určitosťou  postará jednojadrový (áno aj na takéto označenia si budeme po novom zvykať) 1 GHz procesor. Fotoaparátu zostalo rozlíšenie 5 Mpx, zaostrovať sa bude autofokusom a o blesk sa postará dvojica LED diód. Vnútorná pamäť telefónu je základných 1 GB, takže pamäťová karta bude nutnosťou a DEXT 2 rozšírite pomocou microSD karty maximálne do 32 GB. S konektivitou sa s tým telefónom pripojíte aj k 3G sieťam, ale aj k WiFi. Ostatné prvky hardvérovej výbavy nie sú zatiaľ uverejnené, no s určitosťou sa dá počítať ako s GPS, tak s Bluetoothom. Do predaja vstúpi už 19. januára, no žiaľ len na území USA. Do Európy pricestuje podľa slov Motoroly vraj už čoskoro. Čo tým už presne mysleli sa môžeme len dohadovať, ale je možné ho očakávať na konci januára, resp. v priebehu februára.

Motorola Dext 2

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.