Reklama

Motorola Defy+: Toto má byť nástupca?

Drahomír Piok

Odolná Motorola Defy si získala veľkú popularitu aj malom slovenskom trhu. Bolo logické čakať nasledovateľa veľmi podareného smartfónu z minulého roku, Motorolu Defy. Novinka dostala do názvu „+“, ktoré Google v súčasnosti propaguje. Možno to bolo aj jedno z prvých rozhodnutí po kúpe mobilnej divízie Motoroly. Ako sa, ale nástupca podaril?

Motorola Defy+

Čo je nové?

Motorolu Defy si mnoho ľudí obľúbilo práve kvôli vysokej odolnosti spĺňajúcej podmienky označenia IP67. Čo vlastne IP67 znamená? Úplnú prachotesnosť a vodeodolnosť do hĺbky 1 metra. Motorola Defy+ tieto vlastnosti staršieho modelu našťastie tiež pochytila. Dokonca spoločných parametrov majú toľko, že je takmer hlúpe hovoriť o novom nástupcovi. V žargóne herných pojmov by Defy+ pôsobila ako len rozširujúci datadisk. Najväčšie a jediné rozdiely sú v použitom Androide, procesore, kamere a batérií. Motorola Defy+ má 3,7 palcový TFT displej s rozlíšením 480 x 854 bodov. Chránený je odolným sklíčkom Gorilla Glass. Na ňom bude pre tento raz „bežať“ perníkový Android  2.3. Síce by ho zvládla aj staršia verzia Defy, ale načo sa otravovať s aktualizáciou. Jednojadrový procesor Omap 3620 pracuje na frekvencii 1 GHz. Použitá pamäť RAM sa nezmenila, zostala na 512 MB. Základný úložný priestor má k dispozícií 1 GB ROM a 2 GB flash pamäte. Dokupovať microSD karty pre Defy+ je možné do veľkosti 32 GB.

Motorola Defy+

Už o pár mesiacov

Bezdrôtová konektivita bola zachovaná. Tak Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1, GPS s A-GPS alebo DLNA môžete spokojne využívať aj v tomto Defy. Na sieťach tretej generácie dokáže Defy+ „surfovať“ v rýchlostiach HSDPA a HSUPA (7,2 Mbps/ 2Mbps). Kamera zostala na rozlíšení 5 Mpx s LED diódou, no namiesto VGA teraz natáča už HD video (720p) s 30 snímkami za sekundu. Vylepšenia sa dočkal kvôli nárastu výkonu aj akumulátor. Ten narástol z pôvodných 1540 mAh na rovných 1700 mAh. Rozmery 107 x 59 x 13,4 mm aj hmotnosť 118 gramov bola zachovaná. Nová Motorla Defy+ sa dostane do predaja teraz, v treťom kvartáli 2011 za odporúčanú sumu 270 €.

Kľúčové rozdiely medzi Motorola Defy a Defy+

  • Defy+ :1 GHz CPU, Android 2.3, 1700 mAh batéria
  • Defy : 800 MHz CPU, Android 2.2, 1540 mAh batéria

 

Motorola Defy+

Foto: Motorola

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.