Reklama

Motorola DEFY: Skutočne odolný Android

Marek Šimunek

Americká Motorola sa činí a pridáva jedno zariadenie za druhým. Po nedávno predstavených dvojičkách Droid 2 a Milestone 2 si cestu na výslnie derie ďalší Android smartfón tejto značky Motorola DEFY, ktorý sa pýši najmä zvýšenou odolnosťou voči vode, prachu a poškriabaniu.

Motorola DEFY

Motorola DEFY sa vyznačuje oblými tvarmi pripomínajúcimi nedávno predstavenú Motorolu Milestone XT720, s ktorou zdieľa aj 3,7″ dotykový TFT displej s rozlíšením 480 x 854 bodov s podporou technológie multitouch. O dostatočnú rýchlosť sa postará procesor s taktom 800 MHz a priestor pre beh aplikácií zabezpečí pamäť RAM s kapacitou 512 MB. Multimediálne súbory vytvorené pomocou integrovaného fotoaparátu s maximálnym rozlíšením 5 MPx, automatickým zaostrovaním, LED bleskom a možnosťou natáčania HD videa si budete môcť uložiť do integrovanej pamäte s kapacitou 2 GB, ktorú bude možné samozrejme rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Konektivitu všade má na starosti GSM modul s podporou rýchlych dát, Wi-Fi b/g/n, DLNA, Bluetooth 2.1 a GPS. Milovníkov hudby určite poteší integrácia 3,5 mm audio konektora ako aj integrované FM rádio.

Motorola DEFY

Avšak to čo robí Motorolu DEFY výnimočnou nie je jej hardvérová výbava ale zvýšená odolnosť. Jej pogumovaný kryt, chrániaci všetky konektory v kombinácií s odolným sklíčkom označovaným ako Gorilla glass jej zabezpečuje odolnosť voči vode, prachu a pádom. Motorola DEFY splnila normy IP67, čo znamená že vydrží vo vode o hĺbke jeden meter po dobu hodiny a pol. Kombinácia vysokej odolnosti a operačného systému Google Android 2.1 s nadstavbou MotoBlur z nej robí vynikajúceho spoločníka na pláž alebo pri rôznych outdoorových aktivitách. Spoločnosť Motorola dokonca do svojho modelu DEFY priamo zabudovala softvérovú klávesnicu s technológiou Swype pre rýchlejšie písanie a technológiu filtrovania okolitého hluku Crystal Talk Plus. Odolný Android smartfón od Motoroly by sa na trhu mal objaviť v priebehu štvrtého kvartálu tohto roku za nestanovenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.