Reklama

Motorola Charm: šarmantný dotykáč s QWERTY klávesnicou

Števo Porubský

Minulý týždeň sa do predaja T-Mobile US dostal nový model americkej Motoroly, ktorý prichádza ako prvý s operačným systémom Android, displejom na šírku a plnohodnotnou QWERTY klávesnicou pod ním. Zatiaľ je však len pre americký T-Mobile, uvidíme, či sa dostane aj do Európy.

 Motorola Charm

Motorola Charm bola už niekoľko mesiacov známa z uniknutých fotografií a mnohí sa tešili, že príde na trh. Prekvapením však je, že novinka je určená zatiaľ výhradne pre americkú pobočku T-Mobile. Škoda, pretože ide o prvý mobil s QWERTY klávesnicou umiestnenou priamo pod displejom na šírku a operačným systémom Android. Obľúbený formát rozloženia a operačný systém od Googlu by mohol byť výborným predajným artiklom. Na ten si v našich končinách teda budeme musieť ešte počkať.

Motorola Charm

S rozmermi 98,4 x 67,2 x 11,4 mm a hmotnosťou cez 110 gramov nepatrí medzi najmenšie telefóny hlavne čo sa šírky týka, no tú má na svedomí 2,8-palcový LCD dotykový displej uložený po šírke. Zaujímavým riešením je tzv. Backtrack na zadnej strane telefónu, ktorý podobne ako pri modeli Backflip (Motorola Backflip: zaberie opäť nová konštrukcia?) slúži na rýchlejšie ovládanie telefónu. Novinka bude bežať na OS Android 2.1 s rozšírením Motoblur, srdcom by mal byť procesor Qualcomm s taktom 528 MHz, 256 MB RAM a 512 MB ROM pamäťami. Vo výbave nebude chýbať plná dátová podpora – HSPA, Wi-Fi, Bluetooth. Model Charm bude vybavený aj 3 Mpx fotoaparátom s autofókusom a so značkou Kodak. Držať pri živote tento pomerne vybavený mobil bude 1 170 mAh batéria. Kedy a za akých okolností sa novinka dostane na náš trh zatiaľ nie je známe.

Motorola Charm

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.