Reklama

Motorola Backflip: zaberie opäť nová konštrukcia?

Števo Porubský

Motorola sa po rokoch slávy s modelom RAZR prepadla takmer na samé dno, odkiaľ unikla ešte stále neunikla. Po nedávnom modeli MILESTONE sa na svetle sveta objavil nový kúsok. Pokúsi sa opäť získať si srdcia zákazníkov novou konštrukciou?

 

Model Backflip je zaujímavý už na prvý pohľad. Alebo až na druhý? To asi skôr. Ide o telefón, ktorý je z prednej strany na nerozoznanie od bežných „dotykáčov“, no keď ho zoberiete do ruky zistíte, že má otváraciu konštrukciu. Názov Backflip nenesie nadarmo. Plnohodnotná QWERTY klávesnica sa otvorí zo spodnej časti, takže počas nosenia nie je vôbec chránená. A toto nie je to najzaujímavejšie s čím Motorola narukovala. Zo zadnej strany displeja je totiž malá plôška – Backtrack, pomocou ktorej ovládate OS Android 1.5. Ten je podporovaný procesorom Qualcomm MSM 7200A s taktom 528 MHz, 256 MB RAM a 512 MB ROM.

 

Ovládanie je okrem Backtracku riešené aj cez kapacitný dotykový displej s uhlopriečkou 3,1 palca a rozlíšením 320 x 480 pixlov. Samozrejmosťou je plná podpora multimédií, internetových aplikácií vrátane Google vychytávok. Novinka nezaostáva ani pri fotografovaní. Ponúka 5 Mpx fotoaparát s autofókusom a LED bleskom. Nechýba Wi-Fi, HSPA (7,2/2 Mbps), GPS modul, Bluetooth 2.0, microUSB konetor či 3,5 mm A/V konektor. Výbavu bežných smartfónov bude energeticky podporovať 1 400 mAh batéria. Toto všetko výrobca vmestil do tela s rozmermi 108 x 53 x 15,3 mm a s hmotnosťou 133 gramov. Novinka by sa mala na európskom trhu objaviť v priebehu tohto kvartálu. U nás ju ale oficiálne nezoženiete.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.