Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Montague M-E1 - skladací bicykel poháňaný elektrinou

Montague M-E1 - skladací bicykel poháňaný elektrinou
Zdroj | Montague
Michal Spiegel
Montague M-E1 - skladací bicykel poháňaný elektrinou
Zdroj | Montague
Zdroj | Montague

Firma Montague predstavila svoj skladací elektrický bicykel. Chce vyplniť miesto na trhu so skladacími bicyklami, kde väčšinou chýba plnohodnotný bicykel štandardných rozmerov.

Pozrite si

GoCycle GXi – populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu

Skladacie bicykle sú perfektným dopravným prostriedkom do mesta. Pri väčšine z nich nevýhodu predstavujú menšie rámy a kolesá, takže nie sú až tak vhodné do stúpaní či na výkonnejšiu cyklistiku. To chce zmeniť Montague M-E1, ktorý ponúka štandardné rozmery bicykla, ktorý je však doplnený o elektrický motor a možnosť zloženia.

Po dizajnovej stráne ide o klasický elektrický bicykel s viditeľnou batériou a motorom, ktorý sa nesnaží používať odvážne dizajnové prvky.

Hmotnosť bicykla je 24 kilogramov, takže oceníte, že v zloženom stave sa dá bicykel posúvať na kolesách a nemusíte ho tak zdvíhať.

Zdroj | Montague

Na rozdiel od konkurencie sa Montague zameral na výkonnejší motor a kvalitné materiály. Samotné zloženie bicykla zmenší jeho rozmery, takže sa vám bez problémov zmestí do kufra auta či do MHD. Samozrejme kvôli veľkým kolesám netreba čakať, že bicykel bude skladný ako menšie modely.

Montague M-E1 ponúka 10 rýchlostí a 250 W Shimano STEPS E6100 motor s Shimano Deore prehadzovačkou. Nechýbajú Deore hydraulické brzdy a zabudovaný displej. Elektrický bicykel tak dostane len tie najkvalitnejšie komponenty.

Zdroj | Montague
Pozrite si

Ducati predstavuje tri nové skladacie e-bicykle pripravené aj do terénu

Bicykel bude ďalej disponovať 418 Wh batériou, ktorá by mala stačiť na dojazd aspoň 64 kilometrov. Nechýbajú zabudované LED svetlá. Maximálny krútiaci moment dosahuje 60 Nm.

Montague M-E1 sa dá momentálne predobjednať v rámci USA za cenu 3 599 dolárov, čo je približne 3 000 €. Súčasťou nie malej ceny je aj 5-ročná záruka na rám a 2-ročná záruka na elektrické komponenty.

Zdroj | Montague
Zdroj