Reklama

Moja Úschovňa – 2 GB on-line priestoru zadarmo, 50 GB za 4,99 € mesačne

Števo Porubský

 Moja Úschovňa

Internetový portál Zoznam.sk pripravil rozšírenie služby Úschovňa.sk – bežným používateľom aj firmám začal ponúkať komplexný nástroj na ukladanie a zdieľanie dát s názvom Moja Úschovňa. Podobne ako Aktovka od Slovanetu, aj Moja Úschovňa je plne lokalizovaná v Slovenčine, čím chce osloviť aj používateľov, ktorí sa s cloud službou ešte len zoznamujú, alebo ju doteraz nevyužívali. Vďaka webovému úložisku sa dáta uložené v cloude stávajú nezávislé na zariadení, z ktorého sa používateľ pripája. Úschovňa.sk poskytuje užitočný nástroj na správu súborov, zálohovanie, rýchle zdieľanie a prezeranie bez potreby sťahovania. Služba Úschovňa.sk využíva vlastné programátorské riešenie, ktoré bolo vytvorené na mieru pre produkt Moja Úschovňa. Opäť je samozrejmosťou drag&drop, takže požadovaný súbor stačí iba chytiť myšou a „pretiahnuť“ do želaného priečinku v Mojej Úschovni. Vďaka možnosti zdieľania jednotlivých súborov sú uložené dáta pohodlne dostupné aj ďalším používateľom – kolegom, rodine či priateľom, opäť však nie je možné zdieľať celé zložky, ale len konkrétne súbory.

 

 „Hlavnou výhodou ukladania súborov, videí či fotografií do vlastného úložiska je, že v prípade poruchy používateľského prístroja (napr. domáci počítač, tablet, USB kľúč alebo harddisk) sa vaše súbory nestratia. Zostanú uložené aj naďalej v tzv. cloude – virtuálnom priestore, do ktorého máte prístup iba vy na základe registrácie konta na Úschovňa.sk. K svojim dátam sa tak dostanete z akéhokoľvek zariadenia, stačí vám iba pripojenie na internet. Úschovňa.sk zároveň uľahčuje prenos a ukladanie veľkých dát, ktoré často spôsobujú problémy,“ hovorí produktový manažér Jaroslav Peško.

 Moja Úschovňa

Služba Moja Úschovňa je dostupná v bezplatnej základnej verzii každému registrovanému používateľovi a poskytuje zdarma priestor v objeme 2 GB. Registrácia je povinná, ale pomerne rýchla a jednoduchá. Konto je viazané na e-mailovú adresu a vlastné heslo. V prípade zaplnenia voľného priestoru je k dispozícii možnosť rozšírenia na 50 alebo 100 GB. Za 50 GB priestor zaplatíte 4,99 € mesačne, 100 GB cloud vás vyjde na 9,99 € mesačne. Voči službe Aktovka je Úschovňa.sk lepšia čo sa týka objemu a aj ceny, keďže za 10 GB v Aktovke zaplatíte 1,99 € mesačne, za rovnaký objem (po prepočte) zaplatíte 0,99 € mesačne, hoci musíte zaplatiť za celých 50 GB poplatok 4,99 € mesačne. Ak však potrebujete viac cloud priestoru, Úschovňa je vhodnejšia. Ak vám stačí 10 GB, ideálnejšia je zas Aktovka.

 Moja Úschovňa

 

Foto: Zoznam, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.