Reklama

Módna solárna taška nabíja gadgety

Dominik Fúsek

Ekologické zmýšľanie si osvojuje stále viac ľudí, na trh sa dostáva väčšie množstvo ekologického tovaru. Žiaľ mnoho prvých kúskov trpí aspoň jedným z dvoch hlavných problémov – eko tovar je extrémne drahý, prípadne je nevzhľadný alebo menej použiteľný. Novinka z dielne Diffus síce bude s najväčšou pravdepodobnosťou poriadne drahá, so škaredosťou ale rozhodne nemá nič spoločné.

Diffus Solar Bag

Kabelka je samozrejme primárne určená ženám, no po oboznámení sa s jej funkčnou výbavou ju neodvrhne žiadny technologický nadšenec. Jej elegantný povrch je nenápadne ozdobený technologickým skvostom – až stovkou solárnych článkov, ktoré dizajn kabelky nenarúšajú, naopak ho dokresľujú. Pekný dôkaz toho, že krása a funkčnosť sa môžu dokonale dopĺňať. Vďaka solárnym panelom je taška schopná generovať 2 W elektrickej energie, čo síce nie je veľa, ale taký smartfón dnešnej doby, ktorý má problém vydržať aspoň do večera, bude vďačný aj za to. V blízkej dobe by sa s vylepšením efektivity premeny solárnej energie na elektrickú mala táto hodnota až strojnásobiť. Snáď niekedy podobné gadgety dokážu nabiť aj notebook.

Diffus Solar Bag

Slnečná energia je využívaná aj iným inšpiratívnym spôsobom. Do vnútra tašky sú vedené optické vlákna, ktoré jej vnútro osvetľujú a už sa vám tak nestane, že naslepo hľadáte drobný predmet na jej dne. Skutočne praktické riešenie, o to viac, ak je úplne bezplatné. Bezplatná ale rozhodne nebude samotná kabelka, jej cena z nej masovú záležitosť zrejme neurobí. Konkrétne hodnoty ani dátum začatia predaja nepoznáme, vraj to bude čoskoro.

Diffus Solar Bag

Zdroj a foto: fashioningtech.com, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.