Reklama

Modbook Pro X je najvýkonnejší tablet s OS X, alebo Windowsom

Marek Šimunek

Najnovším MacBookom, ktorý vďaka šikovným rukám spoločnosti Modbook prešiel transformáciou na tablet je 15,6” MacBook Pro s Retina displejom. Novinka sa tak stane najvýkonnejším tabletom s operačným systémom Apple OS X. Preto, aby spoločnosť mohla začať s výrobou Modbook Pro X, ako sa bude tento zázrak volať, sa rozhodla o využitie kampane na crowd fundingovej platforme Kickstarter. Ak teda vzbudí tento unikátny Mac dostatočný záujem, je viac ako reálna možnosť, že sa s ním stretneme aj v predaji.

Modbook Pro X

Základom pre tablet Modbook Pro X je spomínaný MacBook Pro 15,6” Retina. Okrem štvorjadrového procesoru Intel Core i7 sa tak môžu budúci majitelia tešiť najmä na displej s neskutočným rozlíšením 2 880 x 1 800 pixlov. Samozrejme na ovládanie je použitý dotykový displej, ktorý môžete ovládať dotykovým perom s 2 048 úrovňami tlaku! Modbook Pro X sa tak hravo stáva vynikajúcim partnerom pre nejedného grafika. Na zadnej strane ModBooku dokonca používatelia grafických programov nájdu aj niekoľko samostatných tlačidiel, ktoré nahrádzajú klávesové skratky používané v prípade klávesnice.

Samozrejme, že špecifikácie konkrétneho modelu závisia od toho, koľko budete ochotný investovať. Váš Modbook Pro X tak môže byť napríklad vybavený 32 GB RAM, integrovanou grafickou kartou Intel Iris Pro, ktorá bude samozrejme doplnená aj o dedikovanú kartu Nvidia GeForce GT 750M a SSD diskom o veľkosti 1 TB. Pre transformáciu MacBooku Pro na Modbook Pro X môžete využiť vlastný MacBook, alebo môže spoločnosť Modbook zakúpiť MacBook presne podľa vašich požiadaviek. Bohužiaľ cenu tejto transformácie spoločnosť Modbook doposiaľ neuviedla. Ak si však pozriete ceny predchádzajúcich verzii Modbookov, je jasné, že ani táto transformácia nebude lacná.

Modbook Pro X

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.