Reklama

Mobiado CPT001 concept phone: mobil akoby z čias Freda Flintstonea

Imrich Maťo

Ahoj Barney, tu Fred! Pozývame vás s Vilmou k nám na návštevu. Príďte s Betty na pohár čerstvého dinosaurieho mlieka. Tak fajn, zajtra,“ dohovorí a odloží mobilný telefón Mobiado CPT001.

Mobiado CPT001

Predchádzajúci úryvok rozhovoru je rovnako futuristický, ako koncept mobilného telefónu kanadského producenta luxusných zariadení Mobiado CPT001. Avšak pri prvom pohľade naň sa mi podobný rozhovor mimovoľne vybavil v mysli. Áno, akoby z čias legendárnej rozprávkovej postavy Freda Flintstonea a jeho verného kamaráta Barneyho Rubblea. To je ale môj názor. Výrobca sa o tomto koncepte vyjadril, ako o „object d’art“ – objekte umenia, zdôrazňujúcom kreativitu značky Mobiado. Ako je známe, Mobiado sa dôsledne riadi filozofiou vytvárať veci inak, ako je zaužívané, a to vzali tvorcovia konceptu CPT001 pri jeho tvorbe aj do úvahy. Zotrvanie na špici designu si vyžaduje slobodu pri posúvaní hraníc predstavy, aký môže byť luxusný telefón.

Mobiado CPT001

Mobiado CPT001 nie je iba konceptom luxusného mobilného telefónu. Je aj unikátnym výtvorom ľudskej fantázie a tvorivosti. Vyrobený je z jedného kusa pevného mramoru so zlatom vyplnenými vyrytými písmenami a detailami. Dotykový displej je vytvorený z jedného veľkého kusa zafíru. Tlačidlá i korunka hodín je z pevného zlata, s nádhernou zlatou konštrukciou mechanizmu ručičkových hodín, umiestnenými medzi hovorovými tlačidlami Call a End. Podľa slov výrobcu je použitie mramoru ódou na monumentálne mramorové sochy renesančnej doby. Tento koncept si dáva za cieľ posúvať hranice nápadov a vynálezov a využívania unikátnych materiálov. Keďže Mobiado CPT001 je (zatiaľ) iba koncept, jeho podrobnejšie technické špecifikácie, ale ani cenu, výrobca neprezradil.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.