Reklama

mivvy touch me: šikovný tablet spoza rieky Moravy

Imrich Maťo

Česká spoločnosť mivvy, pod ktorej hlavičkou sa stretávame s mobilnými telefónmi, MP4 prehrávačmi, pamäťovými médiami alebo osobnými počítačmi, pridáva do svojho portfólia poslednej spomenutej skupiny produktov nový tablet PC.

Tablet PC mivvy touch me sa zaraďuje do rodinky notebookov a UMPC tejto českej značky. Nie je to žiadny obor, telo s rozmermi 250 x 170 x 25 mm a celkovou hmotnosťou 1,1 kg poskytlo priestor 10,2” LED displeju, ktorý je kapacitný, má rozlíšenie 1 024 x 600 bodov a LED podsvietenie. Dušou tohto tabletu je operačný systém Windows 7 a postavený je na čipovej sade Intel NM10 s procesorom Intel Atom N450, ktorého „srdce“ bije tepom 1,66 GHz.

mivvy touch me

Aj svojou ďalšou výbavou sa bez problémov postaví konkurencii zoči-voči. O dostatok miesta máte postarané štandardným 2,5”, 5 400 otáčkovým pevným diskom s úložným priestorom 320 GB. Bohatú konektivitu zastupuje bezdrôtové Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth, k dispozícii sú tri USB konektory, slot pamäťových kariet SDHC/MMC/MS, VGA-out výstup a tiež sieťový konektor RJ45. Aby ste sa pri komunikácii mohli so svojimi blízkymi aj vidieť, poruke máte aj web kameru. Šesť článková Li-Ion batéria by vám s kapacitou 4 800 mAh má vydržať až 5 hodín práce. Ak sa nechcete spoliehať iba na dostupnosť WLAN sietí, dokúpiť si môžete 3G modul s podporou dát GPRS-HSDPA do rýchlosti 7,2 Mbps. Tablet PC mivvy touch me sa v Čechách začne predávať v priebehu mája za cca 12 900 českých korún (s DPH), čo u nás je približne 507 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.