Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

mivvy razor 13: mini notebook s dizajnom MacBook Air

mivvy razor 13: mini notebook s dizajnom MacBook Air
Števo Porubský
mivvy razor 13: mini notebook s dizajnom MacBook Air

Česká spoločnosť mivvy na český a slovenský trh prináša svoj nový 13,3-palcový notebook, ktorý zaujme veľmi príťažlivým dizajnom. Niet sa čomu čudovať, veď nápadne pripomína známy Apple MacBook Air. Je však z plastu a so slabšou hardvérovou výbavou.

 mivvy razor 13

Spoločnosť mivvy predstavila a zároveň uviedla na trh svoj najnovší notebook s uhlopriečkou 13,3 palca (1 366 x 768 b.) s LED podsvietením a zaujímavým dizajnom v bielej farbe. Keď sa však na novinku zahľadíte lepšie, zistíte, že sa veľmi nápadne podobá na známy Apple MacBook Air. Na rozdiel od drahšieho a vybavenejšieho „brata“ má však mivvy razor 13 len 1,66 GHz procesor Intel Atom N450, 2 GB RAM a zdieľanú grafickú kartu Intel GMA X3150. Aj napriek slabšej výbave ide o pomerne dobrú konfiguráciu výkonného netbooku. Model razor 13 je tak akýmsi krížencom notebooku a netbooku.

 

1,2 kg tak akurát…

Celoplastová konštrukcia má aj kladnú vlastnosť a to hmotnosť. 1,2 kg vážiaci notebook s rozmermi 325 x 230 x 25,5 mm nebude vašu kapsu či ruksak výrazne zaťažovať. Pevný disk má kapacitu 320 GB, nechýbajú samozrejme USB sloty pre pripojenie napríklad aj externého disku, škoda však, že len dva. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi a Bluetooth modul, web kamera, sieťový konektor, HDMI výstup či čítačka pamäťových kariet. Razor 13 bude pracovať na OS Windows 7, pričom výrobca pridal zadarmo aj softvér Zoner Photo Studio 12 Professional. Notebook bude poháňať 3 500 mAh Li-Ion batéria, ktorej výdrž ale výrobca nezverejnil. Cena novinky bude okolo 12 000 Kč čo je približne 515 €.

mivvy razor 13