Reklama

mivvy MIDroid Q721: nová konkurencia pre Apple iPad?

Števo Porubský

Nový český tablet postavený na operačnom systéme Andoroid bude konkurenciou pre Apple iPad (Apple iPad: multitouch ovládanie na obrovskom displeji), no len čo sa týka zamerania. Za priaznivú cenu totiž ponúkne omnoho chudobnejšiu výbavu a spracovanie ako jeho americký náprotivok.

 mivvy MIDroid Q721

Česká spoločnosť predstavila svoj prvý tablet, ktorý jasne komunikuje ako konkurenta pre iPad. Pod skratkou MID sa ukrýva anglický názov Mobile Internet Device, čo vo voľnom preklade znamená mobilné internetové zariadenie, teda prístroj určený primárne na surfovanie na internete. Novinka od mivvy má 720 MHz procesor Telechips TCC8902, 256 MB RAM a 4 GB internej pamäte, ktorú je možné rozšíriť pomocou SDHC kariet do 32 GB. Dominantný na celom prístroji s rozmermi 193 x 115 x 14,3 mm a hmotnosťou 451 g je určite 7-palcový dotykový displej s rozlíšením 480 x 800 bodov.

mivvy MIDroid Q721

mivvy MIDroid Q721 bude pracovať na operačnom systéme Android 2.1, vďaka ktorému si môžete do tabletu doinštalovať nespočetné množstvo aplikácií. Novinke nechýba podpora HTML5 v prehliadači webu či podpora MS Exchange. Dôležitým prvkom je aj Wi-Fi modul, no Bluetooth či HSPA modem by ste tu hľadali márne. Našťastie tu nájdete 3,5 mm audio konektor, zabudovaný reproduktor, USB, miniUSB či HDMI výstup pre pripojenie monitora alebo TV. Hoci má HD video hardvérovú podporu, výsledok je pomerne otázny. Pod zadným plastom sa ukrýva 2 600 mAh Li-Ion batéria, ktorá by mala zvládať „živiť“ tento tablet až do 7 hodín. Za cenu okolo 5 000 Kč (cca 190 €) to nie je zlé. Kedy sa nový tablet objaví na trhu spoločnosť zatiaľ neprezradila.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.