Reklama

Mivvy dual slider II: Dve SIM na jedno vysunutie

Imrich Maťo

Pod značkou českej firmy mivvy sa na trh dostáva druhá generácia vysúvacieho mobilného telefónu, podporujúceho dve aktívne SIM karty. Ten rozširuje dnes už pomerne bohatú rodinu tzv. dual mobilov, kde na Slovensku v tomto segmente kraľuje Samsung.

Ak vo vás pomenovanie tohto mobilu vzbudzuje déjà vu, nedajte sa pomýliť. Mobilný telefón s označením mivvy dual slider tu už naozaj bol, a to zhruba pred rokom. Dvojka, ako číselné označenie v názve novinky naznačuje, že teraz máme do činenia s nasledovníkom trónu, teda pôvodného modelu. Mivvy dual slider II zoštíhlel na príjemných 93 x 45 x 15 milimetrov, hoci hmotnosť mierne vzrástla na aktuálnych 96 gramov. Čo je však podstatné, vonkajší obal neprešiel iba zoštíhľovacou kúrou, ale najmä výrazným faceliftom. Ak vám z neho primŕza úsmev, tak zrejme preto, že preň, zrejme, hľadali inšpiráciu neďaleko severného polárneho kruhu… Výrazný nápis mivvy pod displejom, dve zelené tlačidlá, pre príjem hovoru buď z prvej alebo druhej SIM karty a tlačidlo hudobného prehrávača, umiestnené vedľa 4-smerového ovládača vás presvedčia, že nemáte do činenia s 6600-vkovým Fínom.

Nový mivvy dual slider II má oproti predchodcovi väčší a jemnejší displej, v číselnom vyjadrení to znamená 2,2” uhlopriečku a rozlíšenie 240 x 320 bodov. Dátovo mivvy stále neboduje a vystačiť si opäť musíte s GPRS. K dipozícii je aspoň Bluetooth a miniUSB. Pôvodný dual slider pojal do svojich útrob až 800 viacpoložkových kontaktov, dual slider II ich uloží len 500. „Dvojka“ našťastie neprišla o FM rádio, alebo fotoaparát, ktorým vytvoríte snímky i videá a tiaž môže poslúžiť ako web kamera. Multimediálnu nádielku dopĺňa hudobný a video prehrávač.

Súčasťou organizéra je okrem kalendára aj opakovaný budík, úlohy i svetové hodiny. Dual slideru II nechýba tiež prehliadač wapových stránok, kalkulačka či prevodník, zaujímavosťou je čítačka elektronických kníh i skladateľ melódií. Aby vám vnútorná pamäť mobilu nebola málo, k dispozícii je aj slot microSD pamäťových kariet. Najväčšou devízou mobilu mivvy dual slider II je však, pochopiteľne, aktívna podpora dvoch SIM kariet. Slabšia funkčná výbava nemusí byť hendikepom, najmä ak jej zodpovedá cena. Tá by nemala presiahnuť hranicu 150,00 €. 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.