Reklama

Mitsubishi predstavuje obrovskú laserovú televíziu

Erik Birčák

Na ďalekom východe radi skúšajú nové veci a tak niet divu že sa tam každú chvíľu niečo prekvapivého a „exotického“ predstavuje. Spoločnosť Mitsubishi k tomu prispela uvedením 75″ 3D televízie poháňanej novou Laser TV technológiou.

Mitsubishi 75-LT1 je po 65

Model s názvom 75-LT1 je zaujímavý hneď z niekoľkých pohľadov. Prvým z nich je jeho samotná veľkosť a obnovovacia frekvencia 120Hz ktorá mu umožňuje zobrazovať 3D obraz. To mu dovoľuje zastúpiť rolu nejedného projekčného plátna a plniť úlohu domáceho 3D kina. Ďalšou exkluzivitou je použitie Laser TV technológie. U tohto typu zobrazovania sú klasické vysoko-svietivé lampy (alebo ľudovo „halogény“) nahradené troma lasermi emitujúcimi červenú, zelenú a modrú farbu. Technológia, masovo nasadená práve spoločnosťou Mitsubishi, sľubuje pohodlnejší a jasnejší obraz oproti LCD alebo Plazmovým obrazovkám. Pri zobrazení až dvojnásobného množstva farieb oproti bežnej HD TV navyše spotrebuje menej energie. Model 75-LT1 tak uvádza spotrebu iba 305 Wattov z čoho panel samotný má spotrebu 270W (pre porovnanie je to o viac ako tretinu menej než by bola spotreba podobnej LCD TV). Laserové displeje však nemajú tendenciu byť zrovna dva krát tenké čo zo svojimi 38,4 cm ukazuje aj model 75-LT1. To ho predurčuje skôr na stolík než na stenu, kde by sa 71 kilogramový model predsa len ťažšie udržal.

Väčšia farebná paleta, žiarivejšie farby a väčšia hĺbka obrazu sú hlavné lákadlá tohto modelu.

Model 75-LT1 prichádza obdarený FullHD 3D displejom, piatimi HDMI vstupmi, HDMI výstupom, jedným D-Sub a troma S-Video portami či dvoma 10 wattovými reproduktormi a dvoma pármi 3D okuliarov. Displej je možné zatiaľ získať na americkom a japonskom trhu, pričom na druhom menovanom za neho zaplatíte niečo cez 6 600 €.

Zdroj: Akihabaranews

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.