Reklama

Mirabook - urobte si so smartfónu notebook

Zdroj | Miraxess
Imrich Maťo
Zdroj | Miraxess
Zdroj | Miraxess

Nechce sa vám míňať peniaze za drahý notebook, ale hodila by sa vám jeho funkčnosť? Prepojte svoj smartfón s Mirabook a urobte si zo smartfónu notebook.

Mirabook, ktorý vyvíja spoločnosť Miraxess z Francúzska, na prvý pohľad vyzerá ako bežný notebook. Má 13,3-palcový Full HD displej, plnohodnotnú klávesnicu zodpovedajúcu notebooku tejto veľkosti a pri rozmeroch 320 x 220 x 15 mm váži iba 1 kg.

Zdroj | Miraxess

Súčasťou hliníkového tela je batéria nešpecifikovanej kapacity, ktorá má vydržať 24 hodín prevádzky a má byť schopná aj nabiť smartfón. Z konektorovej výbavy sa tu nachádza 2x USB-A, 1x USB-C, HDMI, audio jack a tiež slot pre SD kartu. Mirabook-u nechýbajú ani stereo reproduktory.

Jeho podstata je však v tom, že po pripojení smartfónu, prípadne s Compute Stick-om, alebo minipočítačom Raspberry Pi získate takmer plnohodnotný notebook. A to len za 180 $. Teda aspoň v rámci štartovacej kampane na Indiegogo. Inak by jeho cena mala byť cca 250 $

Zdroj | Miraxess

Výhoda Mirabook-u je aj v jeho kompatibilite s Android ale aj Windows smartfónmi. Najmä pri porovnaní napríklad s Microsoft Continuum, ktoré je zamerané na zariadenia s OS Windows, alebo novou dokovacou stanicou Samsung DeX, ktorá je určená výhradne najnovším smartfónom Galaxy S8/S8+.

Tak čo, necháte sa nahovoriť? 😉

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.